Ka Rootsi uus rahandusminister maksis ümbrikupalka

18. oktoober 2006, 08:00

Rootsi rahandusminister Anders Borg täiendas
hiljuti ametisse asunud valitsuse seadust rikkunud ministrite nimekirja,
tunnistades, et maksis koduabilistele ümbrikupalka, vahendab Postimees.

Borg ostis enda sõnul aastail 1997–1999 umbes kord kuus eraisikuilt koristusteenuseid. Need inimesed koristasid aga ka teisi kodusid ja teenisid oletatavalt rohkem kui 16 000 Rootsi krooni (27 200 Eesti krooni) aastas, kuid ei tasunud makse, möönis Borg.

Rootsi seaduse kohaselt tuleb tööandjal maksta palgalt makse, kui töötasu ületab 10 000 Rootsi krooni aastas. Kuigi Borg enda väitel koristajale nii palju ei maksnud, oleks pidanud ta siiski saatma maksuametile andmed, et kontrollida, kas abilised said ka mujalt raha.

Rahandusminister astus koristajatele ümbrikupalga maksmisega avalikkuse ette eile pärast seda, kui teda süüdistati lapsehoidjatele mustalt maksmises. 23-aastane anonüümseks jäänud naisterahvas rääkis tabloidväljaannetele Aftonbladet ja Expressen, et Borg tasus talle kuue aasta eest lapsehoidmise eest mustalt.

Väidetavalt teenis neiu 50 Rootsi krooni tunnis ehk 13 000–15 000 krooni aastas. Rahandusministri sõnul aitas tal last valvata naabritüdruk, kes tema mäletamist mööda ei saanud nii palju raha.

Kuna Borg rikkus seadust üle kahe aasta tagasi, ei saa teda enam vastutusele võtta.

Eelmisel nädalal lahkus ametist Rootsi kaubandusminister ja esmaspäeval kultuuriminister, kes mõlemad hoidusid kõrvale mitme maksu maksmisest.

Lahkumissurve lasub ka migratsiooniministril Tobias Billströmil, kes ei ole tasunud televisioonimaksu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. October 2006, 07:59
Otsi:

Ava täpsem otsing