DigiTV levikul peagi uus kanal

Enn Heinsoo 19. oktoober 2006, 00:00

Hetkel võib Tallinnast 70 km raadiuses jälgida maapealse leviga ehk DVB-T pilti, mida katsetab aasta lõpuni AS Levira. DVB-T võimaldab teenuse osutajatel parandada telekanalite levi oluliselt väiksema võimsusega kui analoogtelevisiooni puhul.

Maapealse leviga digiTV vastuvõtmiseks on vaja vaid antenni, televiisorit ja seadet, mis teeks signaali televiisorile arusaadavaks.

Starmani turundusdirektori Henri Treude sõnul võimaldab maapealse leviga digitaaltelevisioon edastada õhu kaudu senisest tunduvalt suuremat hulka telekanaleid. "Plaanide kohaselt muutub detsembri alguses televaatajate jaoks kättesaadavaks 21 tasulist ja tasuta telekanalit," lisas Treude.

Maapealse leviga digitaalse televisiooni edastamise eest vastutab Eestis Levira ja Starmani loodud ühisettevõte Eesti Digitaaltelevisioon AS, mis hakkab teenuste müügiks kasutama Starmani kaubamärki.

Seni on digiTV edu tõestanud kaabli- ja internetipõhine meetod, kuid teenuse eluea jooksul on ilmnenud ka mõned halvad küljed. Kõige negatiivsem näide on ehk Elioni ühendustega olnud probleem vigaste keskjaamade tõttu.

Paljudele kasutajatele tähendas see interneti pidevat katkemist ning sellega koos ka telepildi kadumist.

Elioni meediasuhete juht Ain Parmase sõnul peaks aga Elioni stabiilsusprobleemid olema lahendatud juba oktoobri lõpuks, kuna selleks ajaks peaks olema kohal asendusdetailid seadmetele.

"Teise olulise sammuna DigiTV kvaliteedi parandamiseks on Elion valinud alternatiivseks DSL-seadmete tarnijaks Alcateli, mis võimaldab meil hajutada riske ühe tootja tarneprobleemide korral," lisas Parmas. Eesti Digitaaltelevisiooni AS hakkab kasutama ka uuemat standardit nimega MPEG-4.

"MPEG-4 võimaldab pakkuda mitut kanalit ühe ADSL-ühenduse kaudu, mis on oluline just neile, kellel kodus mitu telekat ning soov eri kanaleid vaadata," selgitas Ain Parmas. "MPEG-4 peamine probleem on praegu see, et seadmete tootjatel on väga vähe IP-põhiseid digibokse, mis seda standardit toetaks," lisas ta.

Juba aasta lõpus kavatseb Elion hakata pakkuma digitaalset kaugvideolaenutust, mis võimaldab tellida nii eesti kui ka välismaiseid filme ja saateid. Peagi lisandub teenusele ka MSNisarnane suhtlustarkvara.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing