Erki Aavik süüdistustega ei nõustu

Annika Matson 19. oktoober 2006, 00:00

Weroli kriminaalmenetlust juhtiva Lõuna ringkonnaprokurör Marge Püss, kes eile seiga Postimehe vahendusel avalikustas, lisas, et ilmselt esitatakse Erki Aavikule selles asjas kahtlustus.

Aavik ütles eile, et teda pole selles asjas veel üle kuulatud. Küll aga on kahtlustatavana üle kuulatud Weroli kunagine kommertsdirektor Tõnu Jaanimets. Jaanimets tunnistas Postimehele, et just Aaviku palvel avas ta Lätis arve, millele kantis 75 000 eurot ehk ligi 1,2 miljonit krooni.

Raha oli paberite järgi mõeldud firma ettemaksuna Venemaal asuvale partnerile Tetra Invest, kes polnud saabuvast rahast teadlik.

Pärast raha ülekandmist seisis see mõnda aega kontol, seejärel võeti osa välja sularahas, osa aga kanti tagasi ühe Eestis elava naise arvele.

Aasta hiljem, kui prokuratuur asjale jälile sai, üritasid samad inimesed raha Tetra Investile tagasi kanda, justkui oleks tegemist olnud laenuga. Prokuröri kinnitusel on suur osa sellest rahast praeguseks arestitud.

Kevadel Weroli ostnud ärimees Rein Kilk märkis, et Weroli endise juhi Erki Aavikuga tegeleb politsei ja tema ei tea sellest mehest midagi. "Nägin Aavikut viimati kaks aastat tagasi ning vahepeal suhelnud pole," ütles ta.

Weroli tänase omaniku sõnul on ka kõik Aavikuga seotud dokumendid tehasest minema viidud. Kilk lisas, et kui tõesti selgub, et Werolile on suurt kahju tehtud, siis võib see talle huvi pakkuma hakata.

Weroli endine juht Erki Aavik ütles eile, et tema pole teinud ühtegi seadusevastast tegu ja ennast süüdi ei tunnista. "Tulin just eile Eestisse ja täna uudiseid lugedes vajusid mul lihtsalt käed rippu, selline vassimine," kommenteeris Aavik. "Oleks ma mõni vähema meediakogemusega inimene, siis oleksin endale kuuli pähe lasknud," lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing