Heli- ja valgustehnikal oluline roll peo õnnestumisel

Marko Erlach 19. oktoober 2006, 00:00

Heli- ja valgustehnika mängivad ürituse õnnestumisel suurt rolli. Kuna sündmusterohke detsember on lähenemas, tasub firmaürituste tehnika juba praegu broneerida.

Et tehnikas mitte pettuda, ei tohiks minna odavaima hinna õnge. Kui tellida firmapeo korraldus usaldusväärsest üritusturundusfirmast, võib enam-vähem kindel olla, et ka koostööpartnerina välja pakutud tehnikafirma on oma ülesannete kõrgusel. Ise üritust korraldades tuleks eelistada tunnustatud tegijat, kes viib ennast enne tööle asumist kurssi töö kvaliteetseks tegemiseks vajaliku infoga ja garanteerib professionaalsel tasemel teostuse.

Erinevalt helitehnika vajadustest teevad vaid üksikud artistid esinemisi kokku leppides juttu valgusest. Seetõttu ei osata tihti valgustehnika vajadusele ja võimalustele tähelepanu pöörata.

Suur osa soovitud efektist läheb kaduma, kui ansambel esineb pimedas nurgas või poole ööni kestev pidu peetakse kontoris päevavalguslampide valgel. Tihti piisaks ka mõnest proþektorist ja valgusefektiaparaadist, et peoruumid hubasemaks muuta.

Soovi korral saab valgusega teha enamatki. Oskuslikult kasutatav valgustehnika pakub võimalusi peoruumide kujundamiseks ja sobiva atmosfääri loomiseks. Näiteks intelligentsete valgusaparaatidega on võimalik kuvada peoruumi seinale firma või toote logo. Odavaim vahend selleks on spetsiaalse optikaga valgusti, mis võimaldab logo staatiliselt seinale näidata. Veidi kallima aparaadiga on võimalik logo ka liikuma või pöörlema panna.

Lahendust on efektne kasutada näiteks firmaüritusel, kus spetsiaalse aparatuuriga saab seintele, lakke või põrandale kuvada kas või ettevõtte sünnipäeva numbri.

Pidudel on hea mõte kasutada ajutist fassaadivalgustust. Paari võimsa valgustiga saab muuta maja fassaadi efektseks ja kaugelt silmapaistvaks. Võimalik on valida sobiv värv või programmeerida värvid automaatselt vahetuma. Suuremate hoonete puhul saab mitu fassaadivalgustit omavahel sünkroniseerida nii, et värvid vahetuks ühekorraga.

Firmapeol muusika mängimiseks ja kõnede pidamiseks on lihtne ja soodne tehnika ise rendifirmast laenutada.

Balti Kontsert on selleks otstarbeks loonud spetsiaalsed komplektid, mida on igaühel lihtne töökorda seada ning mille kasutamiseks ei ole vaja kogemusi ja teadmisi.

Komplekti on ka hõlbus tellida. Klient ei pea ise pead murdma, mis aparatuuri ja milliseid juhtmeid toimiva koosluse tekitamiseks täpselt vaja on.

Näiteks saab 1000 krooni eest rentida komplekti, mis koosneb statiivil aktiivkõlaritest, CD-mängijatega puldist ja mikrofonist. Samuti saab kaasa kõik vajalikud juhtmed ja kasutamisjuhised. Soovi korral on võimalik komplektiga ühendada oma arvuti või MP3-mängija. Süsteemi on mugav transportida, kuna see mahub ära sõiduautosse.

1500 krooniga saab rentida karaokepeo pidamiseks vajaliku varustuse koos DVD- plaatidel oleva mahuka eestikeelse repertuaariga. Rentida on võimalik ka valguskomplekte: näiteks lihtsa, kaheksast proþektorist, kahest diskoefektiaparaadist ja statiividest koosneva komplekti päevane rendihind on 800 krooni. Selle paigaldamine on igaühele jõukohane ning aitab õdusaks peopaigaks muuta mis tahes väiksema peoruumi, kas või firma kontori.

Tehnikat tellides tasub kindlasti kirjeldada, milleks seda plaanitakse kasutada, mitte hakata hinnakirja alusel ise erinevaid seadmeid komplekteerima. See garanteerib, et tellija saab tehnika, mis kõige paremini sobib.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing