Mõisa ja Tamjärve tuulepark sai kohtus tagasilöögi

Kadi Heinsalu 19. oktoober 2006, 00:00

Ärimehed Jüri Mõis, Hannes Tamjärv ja Jaan Tepp on loonud Kunda Hiiemäele tuulepargi rajamiseks OÜ Oceanside. Mõisal ja Tamjärvel on Oceanside'is osalus firma Freenergy ASi kaudu, Jaan Tepil firma Mirtel Invest kaudu.

Planeering nägi ette muinsuskaitsealusele hiiemäele kahe tuulegeneraatori, teede, elektriliinide ja parkla ehitamist ning selle avamist auto- ja bussiturismiks. Samuti sooviti korrapärase niitmisega vältida hiiemäe metsa kasvamist.

Jüri Mõis ütles eile uudise peale, et on selle tuulepargi projektiga seotud üsna kaude, läbi Freenergy, mis sinna võiks investeerida, aga pole investeerinud, ja seetõttu ei ole uudisel talle suurt mõju. "Olen lubanud siis investeerida, kui projekti dokumendid saavad korda," täpsustas ta. Küsimusele, kas ta valiks siis parem mõne teise koha Eestis tuulikute jaoks, vastas Mõis, et meil on terve Euroopa Liit, kuhu neid teha, miks just Eestisse.

Põhja-Eesti maausulisi ühendav Härjapea Koda pöördus kohtusse, sest tuulepargi ehitusega oleks oluliselt kahjustatud hiit kui kultuurimälestist.

Maausulisi ühendava Maavalla Koja vanema Ahto Kaasiku sõnul pöördusid nad kohtusse viimases hädas. "Pakkusime välja võimaliku arengukava hiiemäe seisundi ja ühtlasi linna elukeskkonna parandamiseks ning pakkusime oma abi. Kahjuks ei võetud meie ettepanekuid arvesse," ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing