Apple'i juht Steve Jobs: uus aasta tuleb põnev

Lauri Matsulevitsh 20. oktoober 2006, 00:00

Viimases kvartalis õnnestus Apple'il suurendada turuosa ning müüa rekordiline arv Maci arvuteid, samuti kasvas MP3-mängijate müük. Jobs küttis üles optimismi, et kasv jätkub ka järgmisel aastal. Spetsialistid on välja pakkunud, et järgmise aasta esimeses kvartalis võib Jobs turule tuua ka mobiiltelefoni.

Majandusaasta neljandas kvartalis kasvatas Apple'i kasumit 27% võrra, 546 miljoni dollarini. Kasum aktsia kohta tuli 62 USA senti, keskmine ootus oli 50 senti.

"Nad annavad tuld kõigist torudest," ütles Bloombergile US Global Investorsi fondijuht Romeo Dator, kelle portfellis on ka Apple'i aktsiaid. "Nad võidavad kindlasti arvutiturul turuosa."

Apple müüs neljandas kvartalis 1,61 miljonit Maci ning 8,73 iPodi. Apple'i finantsjuhi Peter Oppenheimeri kinnitusel ületas iPodide müük ka ettevõtte ootusi.

Kuigi MP3-mängijate turule trügib ka Microsoft, oli Oppenheimer kindel Apple'i valmisolekus jõuluhooajaks.

"On tähtis, et kasv on viimases kvartalis jätkunud," lausus OakBrook Investmentsi fondihaldur Giri Chekuri. "Aktsia hinda on tugev kasv sisse arvestatud ning nüüd näeme sellele kinnitust."

Et optsiooniskandaaliga seotud Apple tuli välja täielike tulemustega, oli analüütikute jaoks positiivne. Enamik 144st optsiooniprogramme vääralt kajastanud firmast on lõppenud kvartali tulemused avaldanud osaliselt.

"Suurim üllatus oli, et Apple suutis anda terviklikud tulemused," sõnas American Technology Researchi analüütik Shaw Wu.

Reaktsioon tulemustele oli positiivne. Aktsia tõusis eile turu avanedes 6%, 79 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing