'Jade Warrior' - ilus film

Rivo Sarapik 20. oktoober 2006, 00:00

Jade Warrior" on põnev vaatamine ka neile, kellel ei meeldi kung fu-filmid või muinasjutud.

Ma pole just suurim kung fu austaja, mistõttu läksin Soome, Hiina, Hollandi ja Eesti "Jade Warriori" vaatama kerge eelarvamusega stiilis "noh, muutke mu arvamust".

Kung fusse ma teisiti suhtuma ei hakanud, kuid ei selle mittefännamine ega muinasjuttude vältimine takista vaatajat filmi huviga jälgimast ning sellest positiivset elamust saamast.

Filmi sünopsis ütleb, et 7000 aastat tagasi, iidses Hiinas, võitles üks armuvalus sõdalane oma saatusega. Ta soovis veel ühte võimalust olla koos oma armastatuga… ja ta sai selle võimaluse, kuid hoopis teisel, kaugel maal ning hoopis teises, kauges ajas, külmas põhjalas.

Põhjala on Soome ning sõdalane sepp, kes ennast ja oma mõtet otsib. Traditsioonidest - võitluskunst kung fu, Soome rahvuseepos "Kalevala" jne - tiines keskkonnas toimuv sündmustik on pakitud Soome noortele režissööridele viimasel ajal kohaselt väljapeetud pakendisse. Perfektne ja hoogne kaameratöö, maitsekas arvutigraafika ning lihtne lugu annavad osa suurejoonelisusest.

Filmi võitlusstseenid on aga pigem koreograafi poolt hoolega seatud ja perfektsuseni lihvitud liikumine, rohkem tants ja liikumisega kõnelemine kui elu-surma peale võitlus. Võitlusest on saanud pigem detailselt välja mängitud lavastus, kui improviseerimine võitlusolukorras.

Tulemuseks on mõnusalt unistav meeleolu, mis võtab vaataja kaasa algusest peale ning hoiab pildi ekraanil lõpuni. "Igavese armastuse sõdalane - Jade Warrior" on ilus film.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:42
Otsi:

Ava täpsem otsing