Kuue tunniga ülevaade ettevõtlusest

Pille Rõivas 20. oktoober 2006, 00:00

Seminaril püüdsid 140 noort kuue tunni jooksul omandada vajalikud algteadmised oma ettevõtte alustamiseks.

Kuidas on see võimalik nii lühikese aja jooksul? Vastuse leiab seminari ülesehitusest, mis on noorte korraldajate enda leiutis ning toetub põhimõttele: kuula, räägi teistele ja aruta.

Seminari korraldasid neli ettevõtlikku noort, kes ehitasid seminari üles lähtuvalt oma kogemustest. "Eesmärk ei olnud saada seminarilt kõik teadmised ettevõtte alustamisest, vaid algteadmised ning juhtnöörid, kuidas edasi tegutseda ja kust infot leida," selgitab üks korraldajatest Sten Saar.

Korraldaja Kair Käsperi arvates tagab seminari selline ülesehitus info parema meeldejäämise ning ka osalejate motivatsioon on palju suurem.

Esmalt jagati noored gruppidesse, mille esimeseks ülesandeks oli meeskonnaehitus lõbusates mängudes. Seejärel jagunesid meeskonna liikmed õppegruppidesse, kus anti ülevaade ühest olulisest teemast eduka ettevõtte loomiseks. Siis kogunesid meeskonnaliikmed taas kord kokku ja õppegrupis kuuldut jagati ka teistega.

Korraldajate Henri Palmari ja Sten Saare hinnangul arvestasid nad küll kõigega, kuid ürituse käigus tuli siiski välja mõningaid puudujääke. Osalejatelt oli kuulda, et teemade arutamiseks jäi liiga vähe aega. Seda kinnitas ka tõsiasi, et arutamiseks mõeldud aja lõppedes oli mõni meeskond arutamise lõpetanud, teised veel mitte.

Seminarist osavõtja Artur Elme sai kõikidele varem tekkinud küsimustele vastuse. "Kindlasti ei saa kuue tunni jooksul täielikku ülevaadet, et kohe edukalt äri luua, kuid see annab suurepärased eeldused selle loomiseks," kommenteerib Artur, kelle grupis leidus neidki, kelle ülevaated õpitoas toimunust olid kehvemad. "Aga enda osa sai selle võrra selgemaks, sest minu jaoks töötab see süsteem väga hästi," lisab Artur.

Oskar Lepiku meelest erines antud seminar teistest eelkõige seepärast, et osavõtjad olid üritusse aktiivselt kaasatud. "Ei olnud tüüpiline seminar, kus eesrääkija esitab oma materjali ja ülejäänud konspekteerides kuulavad," leiab Oskar, kelle jaoks seminari ülesehituse headus sai suurepärase tõestuse.

Üritusega jäi Oskar täiesti rahule. Ta mõistis, et ettevõtte rajamine ei ole lihtne, vaid tuleb arvestada paljude asjadega. "Suurtes kogustes motivatsiooni ja inspiratsiooni sain kah," lisab ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing