Loodus fotodel ja kinolinal

Mari Hiiemäe 20. oktoober 2006, 00:00

Loodusel on suurepärane toime stressi maandada ja pingelisi mõtteid lahedamaks muuta. Loodus rahustab. Käid tiiru metsas ning sisemine tasakaal tuleb tagasi. Kahju ainult, et selleks harilikult aega ei kipu jääma nii palju, kui tarvis oleks.

Sel nädalal soovitaksin oma käimiste nimekirja planeerida retke Kumu Kunstimuuseumisse, kus on avatud näitus, mis loodud nimelt looduse kordumatuse ja ilu ülistamiseks.

Briti Loodusloomuuseumi ning BBC loodusajakirja koostatud näitus "Loodusfoto 2005" maailma suurima ja mainekaima loodusfotokonkursi töödest toob vaatajani hetki loodusest, milliseid nad ise tõenäoliselt iialgi ei taba.

Esteetiline näituseelamus aitab rahu leida neil inimestel, kes oma jalaga metsa ei jõua. Kumu seintelt vaatavad vastu kelmikad rebased, võidukad gorillad ning mõtliku ilmega kalad, kellest igaühel on rääkida oma lugu. Näitus peaks andma vaatajale võimaluse meelt lahutada, aga ka loodusmaailma imedesse süüvida.

Neile, kes ei soovi ennast turgutada aja mahavõtmisega, vaid ihkavad elule veel kiiremaid pöördeid juurde, soovitan minna kinno. Eesti kinodesse on jõudnud lustakas joonisfilm "Jahihooaeg", mis mõeldud vaatamiseks kogu perele.

Ka "Jahihooaeg" pakub mõtteid loodusest ning loodushoiust, kuid märksa kerglasemas ning muretumas vormis. Hoogsas komöödias on kõik pea peale pööratud, läbisegi askeldavad metsloomad ja inimesed ning üritatakse sassiläinud võimumaailmas loodusseadustele uuesti õige koht kätte võidelda.

Inimestele, kel aega rohkem, ütleksin: "Minge metsa!" Isiklik elamus loodusest on ikkagi ehedam kui vahendatud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing