Maailma parimad loodusfotod Kumus

Mari Hiiemäe 20. oktoober 2006, 00:00

"See näitus pakub esteetikat ja ilu," kommenteerib näitust tuntud Eesti loodusfotograaf Fred Jüssi, kes arvab, et näituse emotsiooni tabamiseks ei pea olema ei fotograaf ega loodusetundja. "Siin on nii palju ilusaid asju, et see näitus peaks igale vähegi tundlikule inimesele andma elamuse," ütleb Jüssi.

Maailma parimaiks pärjatud fotosid on vaatamiseks kokku kaheksakümmend, lõpp-paremik on välja valitud 17 000 töö hulgast, mille on konkursile esitanud 55 riigi fotograafid. Katseid nominentide hulka pääseda on teinud Eesti fotograafidki, kuid lõppvooru pole siiani jõutud, kuigi võrdsed võimalused on avatud kõikidele fotosaatjatele. Sel aastal on võitjate seas soomlaste töid, samuti on osalenud ungarlasi.

"Žüriil on olnud, mille hulgast valida," kiidab Fred Jüssi näitusetööde kõrget taset ning samas kahetseb, et kuna konkursile laekunud tohutust piltide hulgast ühese valiku tegemine on väga raske ülesanne, siis saanuks selle konkursi töödest veel teisegi sama hea näituse.

Näituse fotod kujutavad elu hiilgust, dramaatilisust ja mitmekülgsust elavates värvides ning harukordsetes hetkedes. Näitus rõhutab ka loodusfotograafia kunstilist poolt ning julgustab fotograafe looma julgeid ja provokatiivseid tõlgendusi loodusest.

Briti nõukogu esimees Küllike Tohver, kes on otseselt seotud näituse vahendamisega Eestisse, kiidab fotode tugevat esteetilist külge ning ütleb, et töödele jäädvustatud hetkede tabamine on vaid parimate loodusfotograafide võimuses. Tavainimesel on võimalus neid tabatud hetki enda jaoks näitusele mõtestama tulla.

"Londoni loodusloomuuseumi iga-aastane näitus tekitab Londoni näitusekülaliste hulgas alati suurt elevust," ütleb Tohver ning räägib kuidas Londoni näitusekülastajad seisavad sadade kaupa järjekorras, et võidutöid näha - hetki loodusest ning loodushoiust. Näitus garanteerib elamuse ka Eesti vaatajale.

"Loodusfoto 2005" toomine Eestisse on seotud kuninganna Elizabeth II riigivisiidiga Eestisse, kelle vastuvõtuga seotud üritused on püütud siduda looduse-, keskkonnakaitse- ning meie elukeskkonna säilimist puudutavate teemadega. Näituse toomine Eestisse sai teoks tänu Briti Nõukogu ja Briti saatkonna tööle ning jääb Kumu suures saalis avatuks 12. novembrini.

Näitusest inspiratsiooni saanud võivad oma töid esitada 2007. aasta konkursile. Käesoleva aasta konkurss on lõppenud ning žürii on välja valinud uue valimiku suurepäraseid töid.

Homme, 21. oktoobril avati Londonis ka "Loodusfoto 2006" - näitus selle aasta parimatest töödest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing