Norma aktsia 3,5 aasta madalaim

Tõnis Oja 20. oktoober 2006, 00:00

Ehkki Norma aktsia hind kerkis eile päeva lõpuks 0,45 protsendi võrra (69,94 kroonini), langes väärtpaberi hind päevasiseselt 67,28 kroonini. Nii madal oli aastate eest meie tööstuse lipulaevaks peetud ettevõtte aktsia hind viimati 2003. aasta märtsi lõpus ehk kolm ja pool aastat tagasi.

Autode turvaseadmete tootja aktsia on alates möödunud aasta maist teinud selget vähikäiku. Selle ajaga on ta kaotanud poole oma väärtusest. Firma turuväärtus on langenud alla miljardi krooni, mis tähendab, et endine juhtivaktsia muutub üha marginaalsemaks. Teise kvartali aruande kohaselt oli ettevõtte omakapital kvartali lõpu seisuga 810 miljonit krooni, turuväärtus 923 miljonit krooni. Et turuväärtus langeks alla omakapitali, peaks aktsia hind langema 61 kroonini ehk veel umbes 12 protsenti.

Tõsi, nelja viimase aasta jooksul on ettevõte maksnud dividende viis krooni aktsia kohta, mis teeb dividenditootluseks seitse protsenti. Seda muidugi juhul, kui ettevõte ka järgmisel aastal omanikutulu maksab. Aga selleks ettevõttel esialgu raha jätkub.

Ettevõtte majandustulemused lähevad samuti järjest kehvemaks ja kehvemaks ning kuskilt mujaltki ei paista midagi roosilist tulevat. Norma suurima kliendi Auto Vazi toodang teises kvartalis küll suurenes, kuid Venemaa on ja jääb riskantseks turuks. Teistele klientidele tarnitakse emafirma, Rootsi Autoliv AB kaudu. Samas võib Norma praegusel hinnatasemel olla üsna sobilik täieliku ülevõtmise kandidaat.

Teistest elavamalt kaubeldi Tallinki ja Tallinna Kaubamaja aktsiatega. Laevanduskompanii aktsia käive oli 15 miljonit krooni ning aktsia hind kerkis 1,25 protsendi võrra, 63,37 kroonini.

Tallinna Kaubamaja aktsia käive oli poole väiksem ehk seitse miljonit krooni, väärtpaber kallines 1,8 protsendi võrra, 88,40 kroonini. Üle miljoni krooni suuruse käibe sai ka Eesti Telekomi aktsia, mille hind kerkis 0,13 protsenti, 119,07 kroonini.

Suurim kukkuja oli Starman, odavnedes 2,78 protsenti, 54,76 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing