Valitsus otsib raudtee tagasiostuks raha

Martin Hanson 20. oktoober 2006, 00:00

Summa, mida raudtee ostuks vaja läheb, on mahult 3,2% järgmise aasta eelarvest.

"Lisaeelarves raudtee aktsiate tagasiost ei kajastu, kuivõrd selle valitsuses kinnitamise ajal läbirääkimised alles käisid ja valitsus oli lisaeelarve üleandmisel Riigikogule seotud seaduses sätestatud tähtajaga," sõnas rahandusminister Aivar Sõerd.

Tema sõnul läbis 2006. aasta lisaeelarve eile Riigikogus esimese lugemise ning Riigikogu kodukorra seaduse järgi võivad pärast seda teha ettepanekuid vaid Riigikogu liikmed, komisjonid ja fraktsioonid. "Seega ei ole selle edasine menetlemine enam valitsuse pädevuses," ütles Sõerd.

BRSi ja riigi vahelist raudteetehingut nõustanud Suprema partner Priit Koit ütles, et tegemist on nende jaoks keskmisest suurema tehinguga ning praegu on nad tulemusega rahul.

"Samas oli ka aegu, kui mõlemad pooled olid valmis läbirääkimistelaua tagant lahkuma. Nii et läbirääkimised oli keerulised ja rasked, kuid osapooled said seda, mille järele tulid," sõnas Koit.

Koidu sõnul olid riigipoolsed läbirääkijad professionaalid ning väga tugevalt motiveeritud tehing kotti saada.

"Kergendus on kindlasti, sest nüüd on pall teises väljakuotsas. Enne kui detsembris pole lõplikku allakirjutamist toimunud, on veel kõik lahtine. Minul on aga usku, et see tehing saab korda," lisas Koit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing