Ott Lumi astub tagasi Res Publica peasekretäri kohalt

Annika Matson 20. oktoober 2006, 13:17

Res Publica peasekretäri kohalt astub homme
tagasi Ott Lumi, et kandideerida märtsivalimistel riigikogusse, teatas erakond.

Ott Lumi kiri erakonnakaaslastele

Head erakonnakaaslased,

Seoses tõsiasjaga, et olen otsustanud kandideerida eelseisvatel Riigikogu valimistel ja asuda tegutsema avaliku poliitika vallas teavitan teid, et palun 21.oktoobril koguneval Isamaa ja Res Publica Liidu volikogul lõpetada minu volitused erakonna peasekretärina. Olen erakonna staabi juhi ametit pidanud viimased kolm aastat ning tunnen täna otstarbekamana asuda tegutsema tegevpoliitikas. Olen rahul, et viimase poole aasta jooksul on õnnestunud realiseerida Res Publica ajalooline missioon paremjõudude ühendamisest.

Tänan kõiki, kes on olnud selles protsessis nõu ja jõuga abiks. Kahe parlamendierakonna ühendamine poole aasta jooksul ei ole olnud ülesanne, mis kuulub kergete kilda, kuid hoolimata raskustest võime täna tõdeda, et sisuliselt on erakondade ühinemisprotsess lõpule jõudnud. Mul on heameel, et olen saanud selle ajaloolise sammu teostamiseks anda oma maksimaalse panuse.

Mul on heameel ka selle üle, et peaministrikandidaadi leidmise protsess hakkab lõpule jõudma ning seoses sellega kaob oluline takistus eduka tulemuse saavutamiseks eelseisvatel Riigikogu valimistel. Muuhulgas võimaldab see korrastada erakonna organisatsiooni toimimisloogikat, muuta seda efektiivsemaks ja loogilisemaks, mille üle mul on siiralt heameel.
Usun, et viimase viie kuu vältel läbiviidud kampaaniat ettevalmistavad tegevused on korralik alus, millele rajanedes peaministrikandidaat oma meeskonnaga saab erakonna valimistele edukalt vastu viia. Vaadates tänast poliitilist situatsiooni, meie pikka pinki ja potentsiaali, on valimisvõidu saavutamine kindlasti võimalik.

Tahan tänada ka kõiki Res Publica liikmeid ja poliitikuid, kellega koos on üle-ja läbielatud nii halvemaid kui paremaid aegu, nii nagu see on poliitikale omane. Tänan ka ühineva erakonna Isamaaliidu poolseid liikmeid, kelle seast olen viimaste kuude jooksul palju uusi sõpru ja tuttavaid leidnud.

Parimate soovidega,

Ott Lumi

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2006, 13:42
Otsi:

Ava täpsem otsing