Võrumaale kerkib miljon krooni maksev tehnoloogiainkubaator

20. oktoober 2006, 16:54

Võrumaa, Valgamaa ja Põlvamaa asuvad
ühiselt looma miljon krooni maksvat
tehnoloogiainkubaatorit.

Võrumaa Kutsehariduskeskus, Võrumaa Omavalitsuste Liit, Võrumaa Arenguagentuur ning Valgamaa Arenguagentuur ja Põlvamaa Arenduskeskus on moodustanud mittetulundusühingu Võrumaa Tehnoloogiainkubaator, et üheskoos välja arendada peamiselt tootmis- ja tehnoloogiavaldkonna ettevõtteid teenindav inkubatsioonikeskus.


Võrumaa Arenguagentuuri juhataja Tiiu Toots ütles, et nad ei ole veel kindlad, et EAS neile raha annab, sest inkubaatori käivitamisega kaasneb mitmeid riske: esimestel aastatel on tõenäoliselt inkubante vähe ja inkubaator on miinustes.

Ettevõtlusinkubaatori käivitamiseks taotletakse 780 000 krooni Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Ettevõtlusinkubatsiooni programmist, kuid inkubaatori väljaarendamist toetavad 250 000 krooniga ka Võru Maavalitsus, Võrumaa Omavalitsuste Liit, Võrumaa Arenguagentuur ning Võrumaa Kutsehariduskeskus.


Tootsi sõnul oleks tehnoloogiainkubaator eriline selle poolest, et see ei toetaks kõiki ettevõtteid vaid just tootmis- ja tehnoloogiavaldkonna ettevõtteid. "Võrumaal on keskmiselt kõrgem tootmisettevõte osa," tõi Toots põhjuse välja.


Inkubaator hakkab toetama alustavaid ettevõtteid, pakkudes neile muude äriarendusteenuste kõrval tehnoloogia-alast nõustamist, nõuannet toodete-teenuste turustamiseks välisturgudel ning soodustingimustel kontori- ning pikemas perspektiivis arvatavasti ka tootmispindu.


Prognooside kohaselt on lähiaastatel inkubante ehk inkubaatoris alaliselt tegutsevaid ettevõtteid 4-6, kuid tehnoloogiainkubaatori teenuseid saavad kasutada kõik Kagu-Eestis tootmisega tegelevad ettevõtted. Füüsiliselt hakkab tehnoloogiainkubaator paiknema Võrumaa Kutsehariduskeskuse ruumides Võru vallas Väimelas.

Inkubaatori väljaarendamisega kavatsetakse alustada juba käesoleva aasta detsembris. EAS-i positiivse rahastamisotsuse korral on inkubandi staatust võimalik taotleda juba 2007.aasta kevadel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2006, 16:54
Otsi:

Ava täpsem otsing