Lasnamäe kiire hinnatõusu põhjustasid uuemad majad

Katrin Tutti 23. oktoober 2006, 00:00

Teiste magalarajoonidega võrreldes on Lasnamäe eeliseks uuem elamufond, hea infrastruktuuri tase ning rajooni läbiv kanal, mis transpordiühenduse linnaga elanike jaoks võimalikult mugavaks muudab.

Eelistatuimad piirkonnad on Lasnamäe-Kose ja Laagna piirkond (Kalevipoja tn, Kalevipoja põik, Paekaare tn, Vikerlase tn), põhjuseks Pirita ning linna suhteline lähedus ning head sportimis- ja vaba aja veetmise võimalused.

Sikupilli piirkonda jäävad enamjaolt väiksemate korterite arvuga Stalini-aegsed hooned, mis on üldiselt halvemas seisukorras. Samuti ei tegutse selles piirkonnas pahatihti korteriühistud. Siiski meelitab paljusid kesklinna lähedus ning enamik hästi remonditud või soodsama hinnaga kortereid leiab kiiresti ostja. Tulevikus võib seetõttu ennustada Sikupilli piirkonna korterite hinnatõusu, nagu Põhja-Tallinnas on kerkinud kesklinna lähedal asuvate korterite hinnad, mis olid veel mõne aasta eest suhteliselt madalad.

Korterite suuruselt jaguneb Lasnamäe eelistus võrdselt 1- kuni 3- ja enamatoaliste korterite vahel. Seejuures eelistatakse viiekordsetes paneelmajades asuvaid kortereid 9korruselistele majadele. Põhjuseks siinjuures kindlasti väiksem elanike arv, mis omakorda hõlbustab ühistute moodustamist ning koostööd.

Väiksemate, 1-2toaliste korterite vastu tunnevad peamiselt huvi noored pered või vanemad inimesed, kellele senine elamine liialt suureks on jäänud. Suuremad pered seevastu müüvad väiksema pinna, et see avarama vastu välja vahetada. Teiste äärelinna piirkondadega võrreldes on Lasnamäe korterite müügihinnad käesoleval aastal püsinud kõige stabiilsematena.

Lasnamäel eelistatakse täielikult renoveeritud kortereid, mis on sissekolimiseks valmis.

Eriti hinnatud on muudetud planeeringuga korterid, sest inimesed soovivad oma kodu juures näha võimalikult palju eripära.

Lasnamäe elamispindade turule on avaldanud positiivset mõju viimastel aastatel hoogsalt kerkinud kaubanduskeskused, mis toovad kauplused ja teenindusasutused mugavalt inimestele lähemale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing