Eestlane võitis Inglismaal pokkeriturniiri ja sai preemiaks 3 miljonit krooni

Annika Matson 23. oktoober 2006, 17:18

Eestlane Marek Kolk võitis Inglismaal
toimunud UK Poker Open pokkeriturniiri ning sai auhinnaks ligikaudu 3 miljonit
Eesti krooni, vahendab Sportnet.

See on Eesti kõigi aegade suurim pokkeri üksikmänguvõit, ütles pokkeriguru Vallo Maidla aripaev.ee-le.

"Tavaliselt ei mängi eestlased nii suurtel turniiridel, kuna osavõtumaks on liiga suur. Sel korral tuli osavõtumaksuks loovutada 5000 USA dollarit (62 000 kr)," selgitas Maidla.

UK Poker Open toimus septembri lõpus – oktoobri alguses Maidstone's, kirjutab ee.pokernews.com. Turniiri võitjaks tuli eestlane Marek "The Maverick" Kolk, olles finaalis parem tugevast vastasleerist pokkeriprofi Roland de Wolfe'i juhtimisel. Veel kaks päeva enne turniiri algust ei olnud Kolk teadlik, et tal avaneb võimalus osaleda käesoleval turniiril! Nimelt pakkus Tony G, kelle ajakava oli ootamatult muutunud, Kolgile võimalust olla tema asendusmängija ning ta võttis pakkumise vastu.

PokerNews'ile on Kolgi võit eriti meeltmööda, sest teadupärast on ta üks Eesti PokerNews veebilehe asutajatest; samuti toimetaja ja arendaja. Veelgi suurem tähtsus on aga Kolgi saavutusel Eesti pokkeri jaoks – esimest korda võitis eestlane suurturniiri!

Kuigi laiemale pokkeripublikule ei olnud Kolgi nimi senini tuttav, ei saa tema võitu sugugi üllatuseks pidada. Tegemist on tõelise Eesti road-gambleriga, kes tiirutanud mööda Euroopa pokkeritubasid juba kümmekond aastat. Ka praegusel hetkel on Kolk elukutseline pokkerimängija, mängides nii live- kui internetipokkerit.

Esimese koha auhind oli 250 000 USA dollarit (3,1 mln kr), ka see on suurim eestlase võidetud auhinnaraha. Võitmiseks tuli Kolgil seljatada 108 vastast - 65 professionaalset pokkerimängijat, 35 eksklusiivselt 888 Poker netipokkeritoa kaudu kvalifitseerunut ja 8 kuulsat avaliku elu tegelast, kelle hulka kuulusid jalgpallur Teddy Sheringham, rugbystaar Matt Dawson ja Miss Suurbritannia.

UK Poker Open turniir kantakse 23. oktoober - 14. november üle UK Challenge TV's; hiljem on turniiri plaanis näidata ka Austraalias, Saksamaal ja täpsustamata andmetel mõnedes Skandinaavia riikides, kirjutab ee.pokernews.com.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. September 2009, 14:15
Otsi:

Ava täpsem otsing