Savisaar ei kiirusta raha mööblitehasesse panema

Gert D. Hankewitz 24. oktoober 2006, 00:00

Eelmisel nädalal kirjutas Äripäev Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare plaanist siseneda mööblitootmisesse ning osta oma perefirma Fixor Holding tütarettevõtte Radington Invest kaudu osalus sel aastal loodud erimööblit tootvas Saveks Grupis.

Viimase omanik Erkki Kibbermann ütles, et lisaks heale mainele, mis Savisaare omanikeringi kuulumine kaasa tooks, ootab ta veel ka 12-20 miljoni kroonist investeeringut. "Suurt raha meil pole. Olude sunnil oleme täna rendipindadel. Kunagi tahaksime jõuda oma tootmishooneni, nii et suurusjärk, mida vajaksime, on 12 miljonist 20 miljonini," lausus Kibbermann tookord.

Eile ütles Erki Savisaar aga, et sellise summa andmine Saveks Grupile uue tootmishoone ehitamiseks on praegu vähetõenäoline. "Praegu mitte, aga kui olukord paraneb, siis ei välista seda," märkis majandusministri poeg. Samas ei välistanud Savisaar, et mingi summa ikkagi antakse, kuid see oleneb sellest, milleks raha läheb. "Iga olukorda vaatame eraldi," lausus ta.

Küsimusele, millal siis majandusminister mööblit tootma hakkab, vastas Savisaar, et ei hakka lepingu allakirjutamise aja ega summa üle spekuleerima.

Saveks Grupi praegune omanik ning juht Kibbermann oli asjast kuuldes veidi kohkunud, kuid ei lasknud sest end pikalt heidutada ning arvas, et tehing seetõttu sõlmimata ei jää.

Hiljuti lisandus Saveks Grupi nõukogu liikmete sekka Erki Savisaare nimi. "Nõukogusse sai ta valitud, sest suurendasime ettevõtte omakapitali, ning seetõttu on nõukogu nõutav. Tegime talle ettepaneku ja ta võttis selle vastu," ütles Kibbermann ja täpsustas, et varem nõukogu polnud. Mehe sõnul on Erki Savisaare nõukogu liikmeks saamine märk sellest, et Savisaar sõlmib varsti ka ostulepingu ning saab mööblitootmisettevõtte osanikuks.

Omakapitali tõstmine 40 000 kroonilt miljonile kroonile oli Kibbermanni sõnul üks tingimus, mille Savisaar firma ostmiseks seadis. "Loomulikult on neid lepingu sõlmimise tingimusi teisigi," täpsustas varem pankrotimeister Ramon Lindali finantsjuhina töötanud Kibbermann.

Saveks on tootnud mööblit Tallinnas Liivalaia tänaval Stockmanni kaubamaja kõrval kerkiva kaksiktorni tarvis ning Kibbermanni sõnul on teisigi kliente, nende seas ka üks piiritagune.

Savisaarega koos on Saveks Grupi nõukogus ka Ramon Lindali pankrotistunud firma Lindal Pro juhatuse liige Heino Sildnik ning Viru ja Radisson SASi hotelli toidukaupadega varustava OÜ Karia omanik Ülle Johanson.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing