Savisaar tegi ettepaneku asutada Aadu Luukase nimeline stipendium

24. oktoober 2006, 10:22

Täna tegi majandus ja
kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ettepaneku EAS-ile (Ettevõtluse
Arendamise Sihtasutus) luua Aadu Luukase nimeline stipendium.

Stipendiumiga kaasneks Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna parima ja andekama tudengi igaaastane materiaalne toetamine, teatas ministeerium.

„On igati loomulik, et soovime Eesti majanduselu suurnimede jäädvustamist ajalukku. Lisaks majanduselu edendamisele oli ju Aadu Luukas aktiivselt tegev ka igapäevase ühiskonna elu
korraldamisel. Tema ja President Arnold Rüütli poolt ellukutsutud ühiskondliku leppe sihtasutus on leidnud kindla koha ja väärilise positsiooni meie tänases päevas. Samuti oli Aadu Luukas üks Eesti suurettevõtjate assotsiatsiooni asutajatest ning selle pikaajaline juhatuse esimees”, ütles Edgar Savisaar.

„Stipendium tudengile, kes on näidanud häid tulemusi nii õppetöös kui ka aktiivsust ühiskondlikus elus, on hea ja õige viis säilitamaks Aadu Luukase mälestust. Eks noored peavadki joonduma meie suurnimede järgi, nende järgi, kes on palju andnud ja teinud meie riigi hüvanguks. Ning loomulikult on nii väärika stipendiumi saamine ühelt poolt tunnustus, kuid teiselt poolt ka kohustus – kohustus olla sama tubli, sama töökas
ja aateline, kui varalahkunud Aadu Luukas – Tehnikaülikooli vilistlane aastast 1977.”, lisas minister.

Nimetatud ettepaneku toetamisel palus minister Savisaar EAS-l töötada välja stipendiumi statuut ja kriteeriumid selle määramisel. Nii statuudi kui kriteeriumite välja töötamisel võiks EAS kaasata Tehnikaülikooli majandusteaduskonna dekanaadi kui üliõpilaskonna esindajaid.

Minister avaldas lootust, et esimene Aadu Luukase nimeline stipendium antaks välja juba 24. veebruaril.

Eesti kaasaegse transiidi alusepanija ning paljude transiidivaldkonna ettevõtete tippjuht ja omanik Aadu Luukas lahkus ootamatult 7. Oktoobril 2006. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. October 2006, 10:22
Otsi:

Ava täpsem otsing