Pärnu lapsed pakuvad ideid 2009. aasta messile

Siim Sultson 25. oktoober 2006, 00:00

MTÜ Eesti Elamumessid korraldab Pärnu esimeste klasside õpilaste seas joonistusvõistluse "Minu kodu Pärnus".

Võistluse eesmärgiks on 2009. aastal peetava Eesti esimese elamumessi logo algidee leidmine ning uurida välja, milline on Pärnu koolilaste nägemus oma kodust.

Ettevõtmise kohaks valiti Pärnu, kuna Eesti esimene elamumess peaks kolme aasta pärast toimuma just seal.

Võistlust aitavad korraldada Pärnu linnavalitsus, kodumaine paberitootmisettevõte Räpina Paberivabrik, Lego maaletooja AS Rekato ning spordi- ja vabaajakaupade müügiga tegelev Rademar OÜ.

Joonistusvõistlusest oodatakse osa võtma 408 esimese klassi õpilast üheteistkümnest Pärnu koolist.

Joonistusi saab võistluseks esitada kuni 1. novembrini 2006. Joonistuste tehnika on vaba, lubatud on ka arvuti abil loodud kodu-joonistused. Täpsemad juhised õpetajatele on kättesaadavad Pärnu linnavalitsuse haridusosakonnast.

MTÜ Eesti Elamumessid korraldavad 2009. aasta suvel Pärnus Eesti esimese elamumessi, mille eesmärk on innovaatiliste arhitektuursete ideede juurutamine, et luua pinnast julgetele ideedele.

Elamumessi korraldajad käisid selle aasta suvel tutvumas Soomes tutvumas Espoo elamumesside 40aastase traditsiooniga.

Kavandatav Pärnu elamumess peaks oma pindalalt tulema sarnane Espoo elamumesside alaga. Uus mess avab uute näidiskodude uksed kuuks ajaks kõigile külastajaile, kel on soov oma kodu rajada või seda kaunimaks muuta.

MTÜ Eesti Elamumessid soovib anda messi korraldamisest saadud tulu ehituskunsti meistrioskuste täiustamisele. Samuti on eesmärgiks toetada arhitektide ning inseneride täiendõpet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing