Pokkeriturniiri võit tõi eestlasele 3 mln krooni

Kaisa Tahlfeld 25. oktoober 2006, 00:00

Oma võidus Kolk sada protsenti kindel ei olnud. "Alati loodad võita, aga suurel turniiril tuleb see ikka üllatusena," tunnistab pokkeriäss.

Võidusumma 3 miljonit krooni on päris kena summa, kuid sellest tuleb maha arvutada osavõtumaks 5000 USA dollarit (62 000 krooni). "Raha kulutamisega katsun ikka ise hakkama saada, ega seda tänaste hindade puhul enam nii hirmus palju polegi," kommenteerib Kolk.

Et saada heaks pokkerimängijaks, tuleb tema sõnul teha endale selgeks matemaatiline baas ja nagu iga asjaga - treenida, treenida, treenida. Ja ülitähtis on leida head juhendajad. "Pokker nõuab distsipliini, psühholoogia tundmist, samuti valmisolekut mingi aja jooksul kaotusi vastu võtta," kirjeldab Kolk.

Pokker on tõelisele Eesti road-gambler'ile Kolgile poole kohaga amet. "Nädalas tuleb ikka tublisti vähem kui 40 töötundi," arvutab ta.

Kolki meelitab lisaks adrenaliinilaksule mängima võidetav summa. "See mäng on põnev võib-olla esimesel kahel aastal. Nüüd olen nagu templilööja postkontoris."

Eesti kasiinodes ta pokkerit mängimas ei käi. Kas põhjuseks on see, et kasiinod vaatavad liiga headele mängijatele viltu? "Ilmselt peate silmas probleeme Black Jackiga?" küsib Kolk vastu ja mainib, et meedias kajastatud probleemid, kus need, kes liiga sageli võitsid, said mängukeelu, puudutab ka teda. "Need probleemid tulenevad kasiinode seaduserikkumisest," lisab ta.

Nii mängibki pokkeriäss peamiselt veebipõhiselt pokkerit, kuid viimastel aastatel on rohkesti ette tulnud ka turniirireise.

Kuulsatest avaliku elu tegelastest on Kolk turniiril rinda pistnud näiteks jalgpallur Teddy Sheringhami ning ragbistaar Matt Dawsoniga. Tuntumad pokkerimängijad, kellega ta viimasel turniiril sama laua taga istus, on Doyle Brunson, Tony G, Mike Matusow ja Barry Greenstein. "Ma ei hinda oma vastaseid põnevuse järgi," lisab Kolk.

Elukutseline mängija unistab aga veel suurematest turniiridest ja märksa kopsakamatest võitudest. Peagi siirdub ta turniirile Aasiasse.

UK Poker Open toimus septembri lõpus ja oktoobri alguses Inglismaal Maidstone'is. Eestlane Marek "The Maverick" Kolk oli finaalis parem tugevast vastasleerist pokkeriproff Roland de Wolfe'i juhtimisel. Võitmiseks tuli Kolgil seljatada 108 vastast - 65 professionaalset pokkerimängijat, 35 eksklusiivselt internetipokkeritoa 888 Poker kaudu kvalifitseerunut ja kaheksa avaliku elu tegelast. Praegu on Kolk elukutseline pokkerimängija, mängides nii live- kui ka internetipokkerit. Kolk on üks Eesti PokerNewsi veebilehe asutajatest, ühtlasi on ta selle lehekülje toimetaja ja arendaja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing