Jüri Mõis lennutab tänasel sünnipäeval külalised Pariisi

25. oktoober 2006, 08:03

Täna 50. sünnipäevani jõudev multimiljonär
Jüri Mõis lennutab külalised Pariisi, paneb mitmeks päevaks luksushotelli elama
ja korraldab neile laupäeval suure peo, tahtmata isegi sünnipäevakinke, kirjutab
SL Õhtuleht.

"See kõik on pooltõsi: et väga suurejooneliselt, pole tõsi. Et Pariisis, jah, see on tõsi," ütleb juubilar, kes juba täna keskpäeval võtab lähedased kaasa ja lendab tellimuslennuga Pariisi. "See on perekonna või õigemini sugukonna siseringisündmus ja sellest rääkida oleks imelik."

Mõis valis ööbimis- ja peopaiga Pariisi kesklinna. Neljatärni InterContinental Paris Le Grand Hotel asub kümneminutilise jalgsikäigu kaugusel Louvre`i lossist ja pooletunnise retke jagu Triumfikaarest ja Jumalaema kirikust. Odavaim kaheinimesetuba maksab 5090 krooni öö. Kalleima sviidi eest peab välja käima aga 16 000 krooni.

Jüri Mõisa vanem vend Rein (52) kinnitab, et seekord on sünnipäeval kõik justkui vastupidi – Jüri teeb hoopis suguvõsale kingituse. Ja endale kinki tuua ei lubagi.

«Jüri soov on mitte kingitust saada ja me ei pööragi sellele tähelepanu. Tänapäeval on keskealisele inimesele üldse mõttetu midagi kinkida. Enamasti on nii, et kinkija näeb vaeva ja kingisaaja mõtleb, mida selle jamaga teha,» naerab Rein. Pigem naudib ta venna pakutud reisi kui perega koos olemise võimalust. Pariisi sõidab tema pere neljapäeva hommikul, tagasipiletid on ostetud pühapäeva õhtuks.

Peale tema sõidab Pariisi kolmaski vend perega ja vennaste ema. Isa suri kahjuks poolteist aastat tagasi. Reinu mäletamist mööda pole nad pereringis kunagi sünnipäevi väga tähtsaks pidanud ning ka nüüd ei oska ta venna juubelit ülieriliseks pidada. «Enda sünnipäev on kõige vastikum asi ja keskealise reasünnipäev pole mingi asi.»

Laupäeval kell 19 hotelli vastuvõtusaalis algavale juubelipeole on viieks tunniks musitseerima palgatud saksofonist Raivo Tafenau koos ansambliga. Sünnipäevalapse suurelisusest annab aimu ka see, et kõik muusikud kutsuti Pariisi abikaasaga.

«Kogu ansambel on meeldivalt üllatunud, et selline reis toimub,» tunnistab Tafenau. «Me (Mõisaga) sinasõbrad küll pole, kuid olime enne kohtunud mõnes seltskonnas. Arvan, et Jüri Mõisal poleks mingi probleem tellida ansambel ka Pariisist, kuid küllap on ta meid kuulnud ja tal tekkis usaldus. Meie poole pöördus tegelikult tema naine,» räägib Tafenau.

Tafenau lubab nooblis hotellis mängida midagi kaunist. «Mina püüan niinimetatud ebakvaliteetsest muusikast kõrvale jääda. Olen näinud hotelli vaid piltidelt ja see on tõeliselt suursugune. Teeme vastavalt interjöörile.»

Jüri Mõisa kahe lapse ema ja abikaasa Kertu kinnitab, et Pariisi on oodatud vaid perering (ka Kertu sugulased) ja lähisõbrad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. October 2006, 08:00
Otsi:

Ava täpsem otsing