Lisaks ärimees Raivo Tammele on veel kuus inimest kahtluse all

25. oktoober 2006, 09:28

Prokuratuur kahtlustab ärimees Raivo Tamme
ja veel kuut inimest poole miljoni krooni suuruses maksupettuses, Tamm veetis
oktoobris 48 tundi vahi all, kirjutas Äripäev.

Maksuamet ja prokuratuur alustasid tänavu oktoobris Äripäeva rikaste edetabelis 85. kohta hoidva Raivo Tamme ja temaga seotud firmade uurimises aktiivset etappi. "Kinnipidamised, läbiotsimised, ülekuulamised," loetles prokurör Andrei Voronin.

Aktiivsele staadiumile eelnes analüüs ja informatsiooni kogumine. Voronini sõnul on toimunud mitu läbiotsimist ning mitu inimest, nende hulgas ka Raivo Tamm, on 48 tunniks kinni peetud ja siis taas vabastatud.

Tamme tegemistel hoiti maksuameti soovil silma peal juba jaanuarist alates. Kokku on maksupettuses kahtlustatavateks nimetatud seitse inimest. Teiste nimesid ja täpsemaid uurimise asjaolusid Voronin avaldama ei soostunud, sest see võib mõjutada menetluse käiku.

"Osa on Tamme firmadega seotud, aga mitte kõik. Reeglina on nad juhatuste esimehed või liikmed," ütles ta.

Tsiviilhagi tagamiseks arestiti oktoobri alguses kõikide kahtlusaluste vara, sealhulgas Tammele kuuluvate ettevõtete OÜ T.R. Tamme Auto, OÜ Kiviõli Keemiatööstus, OÜ Euro Projekt ja Euro Kinnisvaraarenduse OÜ kinnistud, samuti Tamme enda kinnisvara ja pangakonto.

Eile vabastas kohus osa arestitud varast. Tallinna ringkonnakohus tegi otsuse teatavaks eile pärastlõunal, tuues põhjenduseks, et arestitud vara väärtus ei olnud proportsioonis tsiviilhagi suurusega.

Voronini sõnul on ta kohtuotsusega väga rahul. "Kuna tavaliselt ei kata kahtlustatava vara maksuameti nõuet, siis arestimegi nii palju kui võimalik. Sellel konkreetsel juhul on aga kahtlustatavatel rohkem vara, kui on maksuameti nõue, ning seega on osa vara aresti alt vabastamine põhjendatud," kommenteeris ta.

Raivo Tamme esindasid kohtus advokaadid Nele Tammemäe ja Kristiina Lee Küllike Nammi advokaadibüroost.

Tammemäe jäi napisõnaliseks, öeldes vaid, et esialgu on tegemist kahtlustustega, mis ei ole tõendamist leidnud. "Enne kui kohus mingit otsust ei tee, ei saa siin ka rääkida valeandmete esitamisest või maksude valest maksmisest. Uurimine on algusjärgus ja mingeid järeldusi on veel ennatlik teha," ütles ta.

Maksu- ja tolliamet ei soovinud asjade käiku kommenteerida, viidates soovile oodata ära, mida uurimine selgitab.

Uurimise lõpuaega ei osanud prokurör öelda, esimesi tulemusi võib oodata uue aasta alguses.

Raivo Tammele ja tema isale Toomas Tammele kuulub peamiselt transpordiga tegelev T.R.Tamme Auto ning selle tütarfirmad Kiviõli Keemiatööstuse OÜ ja Euro Kinnisvarade OÜ. Raivo Tamm omab 50% osalust ka firmas OÜ Euro Projekt. Äripäeva rikaste TOPis olid nad vastavalt 85. ja 58 kohal. Raivo Tamme varandus on äripäeva rikaste TOPi andmetel 253 ja Toomas Tamme vara 380 miljonit krooni.

Raivo Tamm lubas küll eile Äripäevale kommentaari ja palus poole tunni pärast helistada, kuid lülitas siis telefoni välja.

Tabada ei õnnestunud ka Toomas Tamme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. October 2006, 09:33
Otsi:

Ava täpsem otsing