Skanska võib Pirita tee maja ehitust jätkata

Mariliis Pinn 26. oktoober 2006, 00:00

"Kui aga kohus otsustab, et sinna ei oleks tohtinud maja ehitada, peab mõtlema, kas ehituse ja lammutamise kulud kaaluvad üles avalikkuse tulu," ütles Volkov eilsel linnavalitsuse nõupidamisel.

Skanska EMV juhatuse esimees Jaanus Otsa ütles, et nad jätkavad Pirita tee tornmaja ehitamist, sest neil on kohustav töövõtuleping Eesti Näitustega.

"Senikaua kui meil on kehtiv ehitusluba, Skanska ka ehitab," ütles Otsa. Ta lisas, et eile koosolekul tehtud otsuseid ta enne ei kommenteeri, kui Tallinna linnavalitsus nad formuleerib.

Pirita tee äärde kerkiv 11-korruseline kortermaja peab esialgse plaani kohaselt valmis saama 2007. aasta septembris.

Volkovi sõnul algatatakse uus osalise detailplaneeringu menetlus. "Praegu arutasime, mida teha edasi, ja analüüsisime olukorda. Tuleb mõelda, mida edasi teha, ja oodata juristide otsust," ütles Volkov.

Kohus tühistas Pirita tee 28 krundile kerkiva 11korruselise maja detailplaneeringu, leides, et linn pole piisavalt põhjendanud, miks ala üldplaneeringut muudeti ja miks on sinna krundile sobilik just kortermaja.

Eile toimus Tallinna linnavalitsuses nõupidamine, kus osalesid Tallinna linna esindajad, Skanska EMV juht Jaanus Otsa, firma Eesti Näitused esindaja ja Pirita tee 26f elanik Piret Ustav.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:22
Otsi:

Ava täpsem otsing