25. oktoober 2006 kell 7:55

Voitka advokaat Toomas Alp peeti kinni

Kuulsat metsavenda Ülo Voitkat kohtus kaitsnud Viljandi advokaat Toomas Alp peeti esmaspäeva hommikul valeavalduse kirjutamisele ja valeütluste andmisele kihutamises kahtlustatavana 48 tunniks kinni otse Viljandi linna tänaval, kirjutas Äripäev.

"Advokaat on kuritegudes kahtlustatavana kinni peetud, mitte vahistatud," toonitas Lääne ringkonnaprokurör Sirje Hunt ja lisas, et Alpi kahtlustatakse valeavalduse kirjutamisele ning valeütluste andmisele kihutamises.

Mida ja kellel Alp väidetavalt valetada soovitas, Hunt täpsustada ei tahtnud, sest tegemist on alles pooleli oleva protsessiga.

Sama küsimust Albi kolleegile ning advokaadibüroo Normann ja Partnerid kaasomanikule Margo Normannile esitades jäi viimanegi vaikseks ning soovitas seda uurijalt küsida. Normann tunnistas siiski, et tema partner peeti kinni seoses ühe Pärnu kriminaalasjaga. Millisega täpsemalt, Normann ei öelnud.

Küll aga ütles ta, et juhtunu temanimelise advokaadibüroo mainele kasuks ei tule. "Kriminaaladvokaatide elu on juba selline," lisas ta.

Küsimusele, kas ta usub, et Alp on süütu, vastas Normann, et eeldab, et Alp seda on. "Ei, ei, sellist kahtlustki pole," lisas ta vastuseks küsimusele, kas väike kahtlus siiski on.

Uudis 41aastase advokaadi kinnipidamisest polnud eile veel mehe Viljandi kolleegideni jõudnud. "Ei oska teile midagi head ega halba rääkida," ütles juhtunu kohta Vello Sikut endanimelisest advokaadibüroost.

Albi advokaadibüroo Normann ja Partnerid eelmise aasta käive oli 0,9 miljonit krooni ning kasum vaid 91 867 krooni, millest kumbki osanik dividende ei võtnud.

Toomas Alp on lisaks metsavend Voitkale kaitsnud ka politseile altkäemaksu andmises kahtlustatud Kalev Niitu ja Rootsis pangaröövi korraldamises kahtlustatud Indrek Aasnat.

Hetkel kuum