Konservatiivsed fondid nigelad

Romet Kreek 27. oktoober 2006, 00:00

Jättes kõrvale võlakirjadesse raha paigutavad LHV II samba fondid, on konkurentide fondide tootlus nigel. Suisa nii nigel, et kui hoiustada raha mõnes kohalikus pangas eurodes kolmeks kuuks, on selle tootlus hetkel lausa imetlusväärne.

Lohutuseks on see, et kui fondide rahapaigutused lõppevad, saavad nad uued rahapaigutused teha juba kõrgema tootlusega.

Lehekülje allservas oleva edetabeli aluseks on võetud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub igal kuul pensionisambasse 600 krooni (2+4% brutopalgast). Raha fondi laekumise päevaks on võetud see päev kuus, mil on emiteeritud kõige enam uusi fondiosakuid ehk päev, mil keskmine fondiomanik on kõige tõenäolisemalt osakud kontole saanud (viimane selline päeva oli 14. september). Samas on arvestatud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtmistasusid, mistõttu on veidi kehvemas seisus suuremate sisenemis- ja väljumiskuludega fondid.

Tabelisse pole lisatud viiendas voorus (enne 2005. aasta 31. oktoobrit) liitunuid, kes on jõudnud raha koguda alles pool aastat. Juhul, kui viiendas voorus osalejad saaks oma fondiosakud maha müüa ja rahaks teha, oleks nad kõik veel miinuses.

Käimas on kuues liitumisvoor, mille käigus on viimane võimalus 1968.-1970. aastal sündinutel. Liituda saab kuni 31. oktoobrini. Täpselt sama ajani on võimalus esitada avaldus ka neil, kes soovivad 2007. aastast suunata oma maksed uude pensionifondi või vahetada oma osakud hoopis teise fondi osakute vastu. Viimasel juhul peab osakuid olema vähemalt 500.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing