Kooliaasta esimene vaheaeg on käes

Christel Karits 27. oktoober 2006, 00:00

Täna kõlab esimene vaheajavile. Koolilapsed saavad nädalakese kergemalt hingata. Kas ka nende vanemad?

Rõõmsamini läheb ilmselt neil peredel, kes on oktoobrikuu lõpuks kuhugi soojale maale varakult ühise puhkuse broneerinud. Sügisvaheaja puhkusereis on üha tõusev trend, nii et need, kes lihtsalt suve pikenduseks on mõelnud viimase hetke pakkumisega palmide alla lennata, jäävad enamasti pika ninaga. Sügisvaheaja reisid on ammu ette ära ostetud.

Kuigi linnad oktoobrikuu viimast nädalat kampaania korras ekstra laste- ja noorteüritustega ei sisusta, võib siiski leida üht-teist huvitavat.

Teisipäeval annab Saku Suurhallis kontserdi just noorema publiku lemmik Pink ning neljapäeval esietendub Tallinna linnahallis tantsumuusikal "Fame", mis peaks koolinoortele igati sobima ja nende unistustele hoogu lisama.

Kino Sõprus pakub nostalgitsemisvõimalust emadele-isadele ja avastamisrõõmu pisematele koolijütsidele, sest koolivaheajal on seal lastele eriprogramm, milles linastuvad Astrid Lindgreni Kalle Blomkvisti lood. Filmidel on koguni eestikeelne pealelugemine. CC Plazas ja Eesti teiste linnade suuremates kinodes on samuti valikut, mis peaks koolinoortele pinget pakkuma.

Tallinnas Energiakeskuses avati aga uus püsiekspositsioon "Loodusnähtused Energiakeskuses". Uute eksponaatide abil saab näiteks katsetada ja uurida, kuidas on võimalik keefiri abil valgust saada või kuidas mõjub hävitav tsunami rannale.

Usun, et see on keeruline, kuid kalendrit hoolikalt sättides ja hea tahte juures on võimalik pere noorema poole koolivaheaeg põnevaks teha. Igal juhul oleks teretulnud, kui virtuaalmaailm asenduks kas või nädalaks päris maailmaga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing