Turismiuudised

Indrek Kald 27. oktoober 2006, 00:00

Saksa lennufirma Lufthansa pakub oma sügiskampaania raames edasi-tagasi pileteid Ameerika Ühendriikidesse vähem kui 8000 krooni eest.

Hind sisaldab lendu Tallinnast läbi Frankfurdi sihtkohta USAs. Kõige odavamalt saab lennata New Yorki ja Bostonisse.

Vähem kui 9000 krooniga võib lennata Philadelphiasse ja Miamisse. Kokku hõlmab sooduspakkumine tosinat Luft-hansa sihtkohta USAs.

Piletid on müügil kuni 20. novembrini. Lennata saab nendega 1. novembrist kuni 14. detsembrini ja pärast jõulupuhkuste perioodi taas 25. detsembrist 28. veebruarini 2007.

Minimaalne kohalolekuaeg sihtpunktis on laupäeva öö vastu pühapäeva, maksimaalselt võib selle pakkumise raames USAs olla kuu aega. Väljatrükitud piletit ei saa muuta ega tagastada.

KLM hakkab järgmise aasta suvel lendama Tallinn-Amsterdami liinil senise ühe korra asemel kaks korda päevas. Esialgsete plaanide kohasel lisab KLM maist Amsterdami-liinile hommikuse lennu.

Praegu väljub Amsterdami lend Tallinnast kl 15.15, kevadel lisandub lend hommikul kell seitse. Amsterdamist Tallinna saab senise hommikuse lennu asemel hakata lendama ka õhtuti kl 20.30.

Uus lennugraafik parandab Reisieksperdi kodulehe teatel Amsterdami võimalusi transiitlennujaamana nii Euroopa- kui ka pikamaalendudel.

Alates järgmisest kevadest pole Hollandist edasi lennates enamasti vaja ka Amsterdamis ööbida.

Seoses üleminekuga talvisele lennuplaanile 29. oktoobril tegi KLM juba ühe muudatuse liinil Tallinn-Amsterdam. Nimelt vahetati senine lennuk välja suurema mudeli vastu: 80kohalise Fokker 70 asemel hakkab Tallinna lendama 103kohaline Fokker 100.

USA suurimate lennufirmade hulka kuuluv Delta laiendab sihtkohtade võrku Ida-Euroopas. Järgmise aasta mais avatakse otselend Atlantast Prahasse ja kuu aega hiljem New Yorgist Kennedy lennuväljalt Bukaresti.

Sel aastal hakkas Delta lendama New Yorgist Budapesti ja Kiievisse. Euroopa idaosas on hetkel Delta sihtkohtades seas ka Moskva.

Uute sihtkohtadena lisanduvad Euroopast Delta kaardile järgmisel aastal ka Viin ja Ateena (lennud Atlantast) ning Pisa, Shannon ja Gatwicki lennujaam Londonis (lennud New Yorgist).

Euroopa-USA liinidel kasutab Delta lennukeid Boeing 767. Delta nn kodulennujaam USAs on Atlanta, mis on reisijate arvult maailma suurim.

Tallinnast saab edaspidi bussiga sõita otse Odessasse, Oslosse ja Kopenhaagenisse. Eesti bussifirma Temptrans hakkab kaks korda nädalas sõitma Tallinnast Kiievisse ja Odessasse, kirjutas Ärileht.

Praegu sõidab Temptrans Tallinnast Pihkvasse ning läbi Žitomiri Kiievisse. Norra bussifirma Nettbuss Ostfold teeb oma igapäevasel reisil Oslost Peterburi vahepeatuse Tallinnas.

Ka iga päev Kopenhaagenist Peterburi sõitev Eurolines Scandinavia hakkab Tallinnas vahepeatust tegema.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing