Eesti Reklaamiagentuuride Liit valis uueks presidendiks Jane Oblikase

Mariliis Pinn 27. oktoober 2006, 12:09

Eesti Reklaamiagentuuride Liit valis uueks
presidendiks reklaamifirma Kontuur Leo Burnett tegevjuhi Jane Oblikase ning
asepresidendiks firma Tank tegevjuhi Joel Volkovi, kelle ülesandeks on aasta
jooksul seista hea kodumaise reklaamitegemise kvaliteedi ja turu arengu
eest.

Juhatuse liikme volitused anti aastaks Taevas Ogilvy tegevjuht Rein Iidale, Ecwador tegevjuht Heily Aavikule ja Pärnus tegutseva büroo Droom projektidirektor Rait Reilale, teatas Eesti Reklaamiagentuuride Liit.

Jane Oblikase sõnul jätkub koos majanduskasvuga ka reklaamituru kasv. Reklaamiagentuuride Liidu andmetel kujuneb tänavu aastaseks agentuuritulu ehk loovreklaami turu mahuks 230 miljonit krooni, mis on 8% suurem võrreldes eelmise aastaga. Need numbrid ei sisalda meediapindade müüki ja muid kommunikatsiooniteenuseid nagu suhtekorraldus ja üritusturundus.

”Reklaamimahu kasvu taga on eelkõige kodumaiste tootjate tõhus toote- ja pakendiarendus, mis nõuab ka nõudlikumat tarbijateavitust. Mahu kasv on seotud nii suuremate tootja- ja distributsioonifirmade müügi kasvuga kui ka uute turuletulijate lisandumisega. Samuti on ühiskonna ja turu areng võimaldanud sotsiaalreklaami osakaalu kasvu ning mitmete avaliku sektori kodanikuteavituskampaaniate lisandumist viimastel aastatel,” lausus Oblikas ning lisas, et mahu kasvu tingimustes on agentuuride ühiseks missiooniks tagada kodumaise reklaami kvaliteet ja eetiline närv.

1998. aastal asutatud Eesti Reklaamiagentuuride Liit (ERAL) koondab enda alla 25 Eesti suuremat ja tuntumat reklaamiagentuuri. ERAL-i eesmärgiks on ühingu liikmete ühishuvide kaitsmine ning õiguste tagamine, kutse-eetika regulatsioon ja reklaamialase tegevuse arendamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2006, 12:09
Otsi:

Ava täpsem otsing