Ruhnule tuleb lühemate tuulikutega tuulepark

Kadi Heinsalu 27. oktoober 2006, 07:36

Ruhnu võib tuleval aastal saada tuulepargi, kuid
juba sel aastal uuenenud sadama ning taastatud lennuliikluse, tuulikud tulevad
poole lühemad kui näiteks Virtsu omad, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Energia kuulutas äsja välja riigihanke Ruhnu tuulepargi ehitaja leidmiseks ning parimal juhul võiks tuulegeneraatorid hakata saarel energiat tootma juba tuleval aastal.

Praegu saab Ruhnu elektri diiselgeneraatorist, kuid kava kohaselt peaks edaspidi pool tulema tuuleenergiast. “Diiselgeneraator jääb ikka ka alles,” ütles vallavanem Aare Sünter.

Eesti Energia pressiesindaja Helen Sabraki sõnul ei ole veel teada, mitu tuulikut saarele püsti pannakse. “Kas kaks või kolm, kuid selle selgitabki riigihange,” ütles Sabrak.

Ruhnu tuulikud hakkavad olema rohkem kui poole lühemad näiteks Virtsu tuulikutest. “Virtsus on 65meetrised, aga Ruhnusse sobivad 30-meetrised või isegi väiksemad,” ütles Sabrak. “Kuna tuulikud hakkavad seisma Ruhnu lennuvälja lähedal Justaka poolsaarel, siis tuleb ka lennuliiklusega arvestada,” lisas ta.

Praegu käivad Ruhnus aga selleaastased sadamaehituse tööd. “Kindlustatakse muule ning maapealses sadamaosas ehitatakse elektri-, vee- ja kanalisatsioonirajatisi,” ütles Sünter. “Sel aastal on sadamaehituseks 35 miljonit krooni,” lisas ta.

Tuleval nädalal selgub, kes hakkab Eesti rannikust kaugeimale saarele uuesti lennukiga sõitma. “Loodetavasti novembri lõpus, detsembri alguses hakkab lennuk jälle käima,” lootis vallavanem. Saare lennuliiklus jäi seisma kevadel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2006, 07:36
Otsi:

Ava täpsem otsing