Sakala keskuse konkurss tuleb tühistada

27. oktoober 2006, 09:58

2003. aasta kevadel korraldatud Sakala keskuse
hoonestusõiguse müügikonkursi tingimustest pole tänaseks midagi alles jäänud.

Sisuliselt on tegu täiesti uue kontseptsiooniga, mis erinevalt algselt kehtestatud nõuetest näeb ette praeguse Sakala keskuse lammutamise. Seepärast ongi kõige ausam ja õigem tunnistada kogu konkurss läbikukkunuks ja korraldada uus. Ning kui tõepoolest leitakse, et praegune keskus on vaja lammutada, siis tuleb see ka uue konkursi tingimustes sätestada. Juriidiliselt ei tohiks see kuigi keerukas olla - konkursi võitja ei ole ju suutnud algselt kehtestatud tingimusi täita.
Kultuuriministeeriumil ja Tallinna linnavalitsusel on ilmselt kalamälu, kui nad ei suuda kuidagi meelde tuletada 2003. aasta kevadsuvel puhkenud kirgi Sakala keskuse ümber. Samas ei rääkinud siis keegi senise keskuse lammutamisest, milleks linnavalitsus sel nädalal loa andis. Üks otseseid põhjusi, miks just nii läks, peitub selles, et müügikonkursi komisjonis ei istunud ühtegi spetsialisti, kes oleks võitjaks kuulutatud kontseptsiooni kitsaskohad kohe ära näinud. Otsuse langetasid süüdimatud ametnikud.
Tundub, et selline süüdimatus ongi Tallinna linnapilti oluliselt muutvates otsustustes maad võtmas, kui meenutada Vabaduse platsi uue näo ümber toimuvat. Selgi juhul seisid ja seisavad rooli juures süüdimatud ametnikud. Maad on võtnud täiesti uus lähenemine: enam pole tähtis see, kas sa asja jagad, vaid see, kas sa keskerakonda kuulud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2006, 09:51
Otsi:

Ava täpsem otsing