Tallinn annab kümme kooli firmadele

Kadi Heinsalu 27. oktoober 2006, 07:30

Kümne kooli remondile kulub 525 miljonit
krooni, mida Tallinna eelarves praegu pole.

Linnavalitsuse järgmisel istungil kinnitatakse kümnele Tallinna koolile erasektorist renoveerija ja pikaajalise haldaja leidmiseks korraldatud konkursi tulemused, Kümne kooli remondile kulub 525 miljonit krooni, mida Tallinna eelarves praegu pole, kirjutab tänane Eesti Päevaleht.

Samuti selgub, millistele firmadele ja kui suurt rendihinda linn tulevikus maksma hakkab.

“Saime pakkumisi neljalt firmalt ja on võimalik, et eelläbirääkimistega konkursil kahe paketina olnud kümme kooli ei lähe ühele hoonestusõiguste võitjale,” ütles Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen. Projekti eesmärk oli leida erapartner, kelle hooleks jääb koolide renoveerimine, ehitustööde finantseerimine ning haldamine ja hooldamine järgmisel kolmekümnel aastal. “Kui linnavalitsus konkursikomisjoni otsuse kinnitab, peaks enam-vähem selguma, kui suured on tagasimaksed ja milliseks rendihind kujuneb,” lausus Jäppinen.

Abilinnapea sõnul oli Riigi Kinnisvara aktsiaseltsi (RKAS) teenetest loobumiseks väga lihtne põhjus. “Kuna rahandusministeeriumi juures asuva raamatupidamistoimkonna tehtud muudatuse kohaselt läheksid RKASi kaudu tehtavad investeeringud otse linna pikaajalisse laenukoormusesse, polnud see linnale vastuvõetav,” lausus Jäppinen.

“Kümne kooli remondile kulub umbes 525 miljonit krooni ning Tallinna eelarvest sellise raha leidmine ei ole kerge,” rääkis Jäppinen. Tema kinnitusel pole linna seisukohalt mingit vahet, kas tegu on ehitus-arendusfirma või RKAS-ga, mis on samuti kasumit taotlev firma.

“Kindlasti olnuks võimalik mingid tingimused välja mõelda, et RKAS saanuks selles protsessis osaleda. Mina olen kardinaalselt vastupidisel arvamusel, et see linnale odavam tuleks,” nentis RKAS koolide müügidirektor Indrek Peterson. “Kindlasti läheb see linnale 30 aasta peale kallimaks,” lisas Peterson.

Esimese koolina saab uue välimuse Pelgulinna gümnaasium, mille valmimistähtajaks on järgmise aasta september. Ülejäänud üheksas koolis (Kalamaja põhikool, Karjamaa gümnaasium, Tallinna ühisgümnaasium, Kristiine gümnaasium, Haabersti vene gümnaasium, Laagna gümnaasium, 32. keskkool, Nõmme gümnaasium, Sikupilli keskkool) peaks remont algama 2007. aasta teisel poolel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2006, 09:50
Otsi:

Ava täpsem otsing