Öine torm suuremaid purustusi ei põhjustanud

Mariliis Pinn 28. oktoober 2006, 10:19

Päästeameti teatel möödus tormine öö kõikjal Eestis
suhteliselt rahulikult, peamiseks mureks olid teedele kukkunud puud.

Päästeamet on reede südaööst kuni täna hommikul kella 6ni saanud 146 tormiga seotud väljakutset, enim väljakutseid oli Harjumaal -36, kõige vähem Võrumaal, kus päästjad käisid abiks neljal korral, vahendas postimees.ee.

Paaris kohas oli puu langenud elektriliinile, Tallinnas tuli päästeametil appi minna ka mõne lendu läinud reklaamplakati pärast, teatas päästeameti pressiesindaja Beata Perens. Mõnel üksikul juhul rebis tuul ohtlikult ka katuseplekki.

Veetõus rannikul jäi Perensi sõnul prognoositud piiridesse.

Pärnu sadama ilmajaama andmetel oli sealne veetase kõige kõrgem kella kolmveerand kolme paiku öösel, kui vesi küündis umbes 135 sentimeetrit üle keskmise. Seejärel hakkas veetase jõudsalt alanema.

Täna hommikul kell seitse oli Eestis elektrita veidi üle 10 000 majapidamise, mis on veidi üle 2 protsendi kõigist Eesti Energia Jaotusvõrgu klientidest.

Tugeva tuule tõttu on katkenud laevaühendus mandri ja saarte vahel, Virtsu-Kuivastu liinil on laevaühendus esialgu peatatud kella 10ni, ka kella poole üheksane Rohuküla-Heltermaa parvlaev ei väljunud, teatas Eesti Raadio.

Tugevat tuult jätkub ka tänaseks. Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi andmeil sajab hooti nii vihma, lörtsi kui ka lund. Tuul puhub läänest ja loodest puhanguti 20 kuni 25 m/s. Pärastlõunal hakkab tuul läänepoolt alates nõrgenema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. October 2006, 10:18
Otsi:

Ava täpsem otsing