Börsil jätkus rekorditesadu

Peeter Teder 30. oktoober 2006, 00:00

Rekorditesadu Tallinna börsil jätkus ka reedel - uutele kõrgtasemetele jõudsid Olympic EG, Eesti Ehituse ja Tallinna Kaubamaja aktsiad.

Olympicu aktsia tõusis 5 protsenti ja maksis 98,73 krooni (6,31 eurot). Päevasiseselt käis aktsia ära isegi 99,36 krooni (6,35 euro) tasemel. Väärtpaberi käibeks kujunes 25,8 mln krooni. Olympicu aktsia tundub odav, võrreldes Lääne sama ala firmadega. Sellega võib mõneti seletada ka aktsia käitumist börsil - väärtpaberi hind on võrreldes emissioonihinnaga tõusnud 35 protsenti. Minu jaoks oli see igatahes piisav ja ma müüsin oma aktsiad. Samas näitas reedene sulgemisoksjon, et potentsiaali tõusuks on veelgi.

Arvan, et turul on üsna palju neid, kes on valmis aktsiat esimese tõsisema languse peale müüma. Praegu arvavad nad, et aega on, kuid siis, kui müümiseks läheb, võib kukkumine olla juba liiga kiire.

Ilmselt jätkub siiski lähipäevil Olympicu tõus, kuid kaua see kestab, ei oska mina ennustada.

Eesti Ehituse aktsia kallines 1,8 protsenti ja jõudis 135,34 kroonini (8,65 euroni). Väärtpaberit osteti-müüdi 851 000 krooni eest. Eesti Ehituse aktsia on ennast taas ilusti käima saanud ja usutavasti oodatakse firmalt häid III kvartali majandustulemusi. Arvan, et tulemused tulevad head. Seega eeldan, et aktsia jätkab vaikselt ülespoole tiksumist. Ise siiski selle firma aktsiaid ei oma, sest arvan, et Merko Ehitus on hetkel odavamalt hinnatud ja soodsaim investeering ehitussektoris.

Kaubamaja aktsia kerkis 4,1 protsenti, makstes 92 krooni (5,88 eurot). Aktsiaga kaubeldi 8,6 miljoni krooni väärtuses.

Kaubamaja aktsia reageeris kenasti eilsele teatele Lätti laienemisest. Nimelt ostab firma Lätis ära kaubandusketi Lidl käes olevad krundid. Laienemine võimaldab Kaubamajal kasvu jätkata ning kindlasti suudab firma vajalikeks investeeringuteks ka raha leida.

Langejatest oli börsil olulisim Baltika aktsia, mille hind alanes 1,1 protsenti, makstes 270,84 krooni (17,31 eurot). Aktsia käive oli 2,1 miljonit krooni.

Börsi kogukäive oli 68,3 mln krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing