Dollarilt suur nädalane kukkumine

Peeter Teder 30. oktoober 2006, 00:00

Dollar tegi eelmisel nädalal läbi viimase nelja kuu suurima nädalase kukkumise euro suhtes, sest USA keskpank Föderaalreserv (Fed) jättis baasintressi muutmata.

See oli kolmas järjestikune istung, mil Fed on jätnud intressid muutmata. Lisaks intresside muutmatajätmisele viitasid makromajandusandmed, et USA majanduskasv on aeglustumas mõõdukale tasemele.

Dollar nõrgenes ligikaudu 1 protsendi võrra nii euro kui ka jeeni suhtes, sest valuutakauplejad loobusid panustamast võimalikule intresside tõstmisele. Kõrgemad intressid teevad dollari-põhised varad tavaliselt atraktiivsemaks.

"On toimunud rahapoliitika väljavaadete järsk ümberhindamine," ütles Bloombergile CMC Marketsi välisvaluuta-analüütik Ashraf Laidi. "Ja see on dollarile negatiivselt mõjunud."

USA valuuta nõrgenes 1,2742 dollarini euro eest reedel. Nädal varem maksis euro 1,2617 dollarit.

Fedi ametnikud ütlesid intressi-otsusega kaasnenud avalduses, et inflatsiooniline surve paistab leevenduvat, ja et ka majanduskasv on selle aasta sees aeglustunud. SKP aastane kasv oli kolmandas kvartalis 1,6 protsenti, analüütikute ootused olid, et see number tuleb 2 protsenti.

USA baasintress on 5,25 protsendi tasemel. Keskpank tõstis intressi 2004. a juunist kuni selle aasta juunini 17 järjestikust korda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing