Fenster Ehitus viib tehase Tallinnast välja

Teet Reier 30. oktoober 2006, 00:00

Kava kohaselt peaks tehas valmima järgmise aasta veebruaris.

"Praegu toodame me natuke üle 4000 akna kuus," ütles Fenster Ehituse tootmisjuht Janek Raap. "Uue tehase esialgseks võimsuseks on kavandatud umbes 6000 akent kuus, ehitusprojekt on planeeritud aga nii, et tootmisvõimsust on võimalik laiendada kuni 10 000 aknani." Uue tehase maksumuseks koos sisseseadega peaks kujunema 50 miljonit krooni.

Raabi sõnul on ettevõttel praegu koos kinnise laoga tootmispinda 1000 ruutmeetrit, lisaks avatud ladu. "Uues tehases on tootmispinda 3000 ruutmeetrit ja kinnist ladu 1000 ruutmeetrit. Samuti on uude tehasesse planeeritud avatud ladu," lisas Raap. "Kavandamisel on ka teine tootmisliin, mis võiks käivituda aastal 2009."

Uude tootmishoonesse kolib Raabi ütlust mööda kogu PVC-akende tootmine ja sellega otseselt seotud inimesed. Vana tootmishoone Tallinnas kohandatakse ümber akende vahelaoks ning alumiiniumakende, fassaadide ja uste tootmiseks.

Uue tehase ehitamisega peaks lisanduma umbes kakskümmend uut töökohta.

Eesti Ehitusmaterjalitootjate Liidu tegevjuhi Enno Rebase sõnul on vähemalt paarikümnel ettevõttel käimas uute tootmisliinide ehitus või vanade laiendamine. "Tänavu on uued plokiliinid avanud AS Silbet ning maxit Estonia AS," rääkis Rebane. "Veel enne aastavahetust loodab oma uue tellisetehase avada AS Wienerberger ning Kunda Nordic Tsement valmistub käiku laskma kolmandat tootmisliini."

ASi Wienerberger turundusdirektori Eero Kotli sõnul olid uue tootmishoone ehituse peapõhjuseks vananenud ja väikese võimsusega tootmisseadmed. "Oleme ikkagi suures osas eksportija, pool meie toodangust siirdub piiri taha. Uude tehasesse investeeritud veerand miljardit krooni kahekordistab toodangumahu ning võimaldab noppida eduka müügitöö vilju," lisas ta.

Investeeringutelt on Rebase sõnul suurimad Wienerbergeri ja Kunda Nordic Tsemendi uued tootmishooned, mille maksumus ulatub 200 miljoni kroonini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing