Hans Teiv sai Eesti Posti juhiks

ÄP 30. oktoober 2006, 00:00

Teiv sõnas pärast postifirma juhi konkursi võitu septembris Äripäevale, et poliitilisus Eesti Postis pani teda alguses mõtlema. "Samas ma olen olnud riigifirma Saarte Liinid nõukogus, ma tean, kuidas käib riigifirmade juhtimine," ütles ta. "Sageli selliseid firmasid juhtides tulebki teha pigem poliitilisi ja võib-olla majanduslikult vähem põhjendatud otsuseid."

Postifirma liigse politiseerituse tõttu loobus ametist senine juht Peeter Raudsepp.

46aastane Hans Teiv on töötanud alates 1994. aastast Saare maavalitsuses, neist viimased kolm aastat olnud maavanema kohusetäitja. Varasematel aastatel on ta töötanud Valjala Söödatehase direktorina ning Saaremaa Agrotööstuskoondise ja Kõljala Sovhoosi peainsenerina. Ta on olnud ASi Saarte Liinid nõukogu liige, Saaremaa süvasadama komisjoni esimees.

Teiv on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia mehhaanikainseneri eriala.

"Eesti Post on fantastiliste inimestega suurepärane ettevõte, kus tuleb hullupööra tööd teha," ütles Hans Teiv ettevõtte pressiteate vahendusel.

Aavo Kärmas (31) on alates 1997. aastast töötanud AS Viljandi Aken ja Uks erinevatel ametikohtadel, viimasena aknadivisjoni juhina.

Hans Teiv ja Aavo Kärmas ei kuulu ühtegi erakonda.

Eesti Posti juhatuse esimehe ja juhatuse liikme leidmiseks viidi läbi avalik konkurss.

Juhatuse liikme Kalle Tarieni leping lõpeb homme, 31. oktoobril. Senise juhatuse esimehe Peeter Raudsepa tööleping lõppes 26. oktoobril.

Suure konkursi tulemusel postifirma juhiks valitud Peeter Raudsepp teiseks ametiajaks kandideerida ei soovinud. "Juba kevadel otsustasin, et ei kandideeri uuesti, see on täiesti kaalutletud otsus, ei midagi emotsionaalset," ütles ta septembris. "Edaspidi soovin end siduda äriga, kus ei ole poliitilisi mõjusid."

Teivi palk on 55 000 krooni kuus, mis on Raudsepa omast 4500 krooni väiksem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:22
Otsi:

Ava täpsem otsing