Britid peavad USA online-kasiinode keeldu veaks

30. oktoober 2006, 15:35

USA online-kasiinode keelamine on "uus
keeld", mis tõenäoliselt hakkab hoopis suurendama internetipettusi, ütles Briti
kultuurisekretär Tessa Jowell.

"Offshore-internetileheküljed muutuvad sarnaseks aseaineks nagu olid Ameerikas 1920ndatel illegaalsed baarid pärast alkoholikeeldu," lisas kultuurisekretär.

Suurbritannia valitsus teatas reedel, et organiseerib maailma esimese hasartmängude rahvusvahelise tippkohtumise, kirjutas BBC. Tippkohtumisel arutatakse globaalsete väljakutsete üle, mis tulenevad internetis, televisioonis ja mobiiltelefonides mängitavatest hasartmängudest.

Kohtumise üks eesmärk on ka kindlustada rahvusvahelised standardid sellistele mängudele. Uued Ameerika seadused keelavad firmadel internetis kihlvedusid sõlmida ning pankadel ja krediitkaartide firmadel on keelatud vahendada selliseid internetimakseid.

Briti kultuurisekretär ütles, et varasem internetilehekülgede reguleerimine töötas paremini kui täielik keelustamine.

Suurbritannia valitsus kavatseb ka lasta Hasartmängu komisjonil kontrollida internetilehekülgi ja anda ametlik heakskiit neile, mis kasutavad parimaid töötavasid. Hasartmängu-operaatorid ei tohi meelitada lapsi oma lehekülgedele ja peavad informeerima kliente sellest, kui palju raha nad on kulutanud. Samuti kontrollitakse ettevõtete võtmeisikute seotust organiseeritud kuritegevusega.


Kultuurisekretär ütles, et neil on kolm valikut: kas keelata ära, nagu seda tegi USA, mitte midagi teha või reguleerida ning nemad eelsiatvad viimast varianti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. October 2006, 15:35
Otsi:

Ava täpsem otsing