Mariliis Pinn • 30. oktoober 2006 kell 22:00

Juustuvõltsijate kohtuasi lõppes

Aasmann palus eile juustuvõltsijate Ago Tederi ja Toomas Milleri kriminaalmenetluse avaliku huvi puudumise tõttu lõpetada. "See oli teise astme kuritegu ning Toomas Milleri ja Ago Tederi süü ei ole suur, ka ei ole kohtualused eelnevalt sarnasid kuritegusid toime pannud," selgitas prokurör. Peale selle on kuriteo toimepanekust möödunud palju aega.

E-Piima juhatuse esimehe Jaanus Muraka sõnul valmistas kohtuotsus talle pettumuse. "Kui Kadaka turult korjati võltsitud Madonna plaate, said kohtunikud aru, et see on intellektuaalse omandi vargus, ja kui sama asi juhtub Eesti kaubamärgiga, leitakse, et see on ebaoluline," kommenteeris Murakas.

"See on juba mitmes kord, kui prokurör on üritanud kriminaalasja lõpetada, kuid alati on peaprokurör leidnud, et teema on arutamist väärt," ütles Murakas.

Maksupettuse eest ühiskondliku tööga karistatud juustuhulgimüüja Estover juhatuse liiget Ago Tederit ja tema äripartnerit Toomas Millerit süüdistati Eesti Kuldse juustu võltsimises.

Vaevalt kuu aega pärast seda, kui E-Piim oli 1998. aastal turule tulnud Eesti Kuldse juustuga, andis Teder Tori-Selja Piimaühistu juhile Millerile volikirja Kuldse Eesti juustu tootmiseks ja pakendamiseks oma näpunäidete järgi.

Tori-Selja hakkas kohe Kuldset Eesti juustu tootma ning Estover-Kaubanduse AS seda müüma. Estover-Kaubanduse AS müüs võltsitud Kuldset juustu 2001. aasta lõpuni.

E-Piima Kuldse juustu müük vähenes odavama juustu turuletulekuga.

Hetkel kuum