Ralf-Martin Soe • 30. oktoober 2006 kell 22:00

Palmarule pani sõnad suhu ministeerium, mitte Äripäev

Neljapäeval ETV hommikusaates "Terevisioon" sarjas kultuuriminister Raivo Palmaru Äripäeva, kuna tema polevat artiklis "Rebase astumine keskerakonda käivitas Sakala keskuse arenduse" (24.11.) Äripäeva küsimustele vastanud.

Igatahes pöördusin kommentaari saamiseks kultuuriministeeriumi pressinõuniku Katrin Arvisto poole üheselt mõistatava palvega: soovisin esitada kultuuriminister Raivo Palmarule mõned küsimused seoses Sakala keskuse ümberehitusega, sest Sakala 12 hoone kuulub kultuuriministeeriumile, mis on sõlminud hoonestusõiguse lepingu ASiga Uus Sakala. Eeldasin, et vastused olid ministrilt - kedagi teist polnud vastajaks nimetatud (v.a Katrin Arvisto, kuid küsimused polnud suunatud temale). Ajakirjanikuna arvestasin, et üldjuhul tulevadki ministrite seisukohad avalike suhete osakonna kaudu isegi siis, kui saata e-kiri või helistada ministri mobiilile.

Saatsin 25.10. e-kirja pressinõunikule ja ka ministrile, et olen Äripäevas valmis vastajat täpsustama, kui saadetakse tegeliku vastaja nimi. Arvisto vastas: "Nagu märkisid, koostatakse vastused tihtipeale mitme selles teemas kõige pädevama inimese koostöös, nii ka seekord, kuid majast välja läks see minu, mitte ministri nime alt ja see ongi antud juhul oluline."

Ent täpsustus polegi nii tähtis, sest vastustes sisalduv info kajastab igal juhul ministeeriumi seisukohta.

Hetkel kuum