Ansip: raha saavad enim juurde sõjaväelased, politseinikud ja õpetajad

Annika Matson 31. oktoober 2006, 16:56

Peaminister Andrus Ansip ütles, et tuleva
aasta riigieelarvest saavad enim raha juurde kaitseministeerium,
siseministeerium ja haridusministeerium.

Ansip ütles täna Äripäeva küsimustele vastates, et kiire majanduskasv võimaldab pöörata tähelepanu pikka aega kehvas seisus olnud valdkondadele. Riigi julgeolekule kulutatavad summad on tema sõnul 2007. aastal läbi aegade suurimad. Riigikaitsele kulub 1,84% sisemajanduse kogutoodangust ja kaitseministeeriumi eelarve kasvab 38%.

Politseinike palgatõusuks on eelarvesse planeeritud 220 miljonit, päästeametnike palgatõusuks 78 miljonit, piirivalveametnike palgatõusuks 38 miljonit, maksu- ja tolliametnike palgatõusuks 82 miljonit ja vanglaametnike palgatõusuks 84 miljonit krooni. Keskmiselt tähendab see palgatõusu suurusjärgus 30 protsenti. Siseministeeriumi valitsemisala eelarve kasv on järgmisel aastal ligi 31%.

Tänu majanduskasvule tõusevad järgmise aasta 1. aprillist ka pensionid – keskmiseks pensioniks saab olema 3490 krooni, ehk 345 krooni kuus enam kui praegu.

Majanduskasv võimaldab tõsta õpetajate ja kultuuritöötajate palka 15%, suunata kutseharidusse 1,2 miljardit krooni ja suurendada haridus- ja teadustegevusele minevaid vahendeid 26% võrra.

Turvalisus tähendab näiteks ka Eesti välispoliitika tugevdamist ning meie saatkondade võrgustiku arendamist.

Neid riike, kus eelarve kasvab ühe aastaga 23 protsenti, maailmas Ansipi sõnul kuigi palju ei ole. Lisades siia veel otsuse langetada igal aastal üksikisiku ja ettevõtete tulumaksu määra, eristume teistest riikidest väga selgesti.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. October 2006, 16:56
Otsi:

Ava täpsem otsing