Segane TeleYhe reklaamvoldiku tekst tegi kliendist võlglase

31. oktoober 2006, 12:43

Viljandlane Aare Kungla uskus
mobiilsideoperaatori TeleYks reklaamvoldikus kirjutatut ning sattus seeläbi
tahtmatult firma võlglaste nimekirja, kirjutas Sakala.

Tänavu suvel Rootsis töötades langes Aare Kungla varguse ohvriks: omanikku vahetasid nii rahakott kui mobiiltelefon. Mõne aja pärast Eestisse tagasi jõudnud, teatas Kungla telefoni teel mobiilifirmale telefoni vargusest ning palus numbri sulgeda ja lepingu lõpetada.

Mehe enda sõnul polnud tal Rootsis võimalust firmat vargusest teavitada. Põhjust kiirustada ei olnud tema arvates ka seetõttu, et oma teada oli ta sõlminud mobiilifirmaga lepingu, milles oli fikseeritud 800kroonine krediidipiir. Tema sai sellest aru nii, et kui 800 krooni piir on ületatud, pannakse number kinni.

Paraku polnud Aare Kungla lugenud lepingu niinimetatud peent teksti. Kui reklaamvoldikus teatati paketti kiites selgelt, et 800kroonine krediidipiir on kasulik ka kliendile, "sest mobiili kadumise korral ei saa võõras Sinu mobiili piiramatult kasutada", siis leping on sootuks täpsem. Nimelt saab sellest välja lugeda, et Elisa Mobiilsideteenused, kellele bränd TeleYks on, võtab endale ainult õiguse piirata või peatada mobiiltelefoniteenuste osutamist krediidipiiri ületamisel. Kohustusest pole sõnagi.
Kungla telefoni omandanud isik oli suutnud aga arve mõne päeva jooksul kasvatada 2373 krooni 82 sendini. Kungla leiab, et teda on eksitatud. "800 krooni tasusin ilma vaidlemata ära, kuid lejäänud summa maksmist ei pidanud ma õiglaseks," ütles ta. "Asi ei ole rahas, vaid põhimõttes. Milleks siis üldse niisugune piirangu reklaamimine, kui sellest kasu pole?"

Lisaks telefonivarga kõnede eest tasumisele nõudis TeleYks temalt augusti ja septembri eest 100-kroonise lepingulise kuutasu maksmist, hoolimata sellest, et ta palus juulis telefoni vargusest teatades oma lepingu lõpetada. Nüüdseks on leping lõpetatud, aga mitte kliendi palve peale, vaid võlgnevuse tõttu. Mittemaksmise korral ähvardatakse teda kohtu ja inkassofirmaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. October 2006, 12:43
Otsi:

Ava täpsem otsing