Börsile oleks juba uut ettevõtet tarvis

Romet Kreek 01. november 2006, 00:00

Olympicu aktsia käive on hiilgava debüüdi järel allapoole tiksunud. Kui esimesel börsipäeval oli kasiinoketi aktsia käive 83,2 mln krooni, siis eilseks kuivas see 17,2 mln kroonini.

Aktsia hind langes eile 0,32 protsenti ja maksis 97,48 krooni ehk 6,23 eurot. Aktsiaga kaubeldi 192 korral.

Müüsin eile endale kuulund Olympicu aktsiad maha. Tundus, et aktsia tõusul on tekkinud mingisugune takistus ning aktsia müümine on muutunud raskemaks - aktsia tellimusraamat oli eriti ennelõunal tavapärasest lagedam. Parem varblane pihus kui tuvi katusel. Samas võis müük osutuda ennatlikuks, kuna varsti avaldatakse ettevõtte kvartalitulemused. Neist võiks oodata põhjust aktsia edasiseks liikumiseks ja aktiivsuse tõusuks.

Näib, et aktiivsuse kasvuks oleks börsile tarvis juba uustulnukat, kuid soovijate rivi tundub lühike ning nende hirm suur. Ja ega börsile sobilike ettevõtete pink kah teab mis pikk pole. Kuna Olympicu aktsia märkimata jätnute ahnus ja riskivalmidus näib olevat eduloo järel kasvanud, võib liigse entusiasmi korral pärast avalikku pakkumist börsilt ostnute huvi kesiseks jääda ja see avaldaks omakorda survet aktsiate hinnale. Muidugi paneb paljugi paika ettevõte, selle juhtkond ja läbipaistvus, majandustulemused ja küsitav hind. Väikeinvestorite tähelepanu ei maksa üle hinnata, suure ülemärkimise või alamärkimise otsustavad siiski fondijuhid. Ma kahtlen tõsiselt, et mõni Eesti ettevõte veel sel aastal börsile jõuaks - kui paberitööga pole alustatud, kipub asi ajaliselt juba hilja peale jääma.

Olympicu aktsia eilne käive edestas napilt Eesti Telekomi oma (16,4 mln krooni). Aktsia hind tõusis 1,05 protsenti, 120,48 kroonini ehk 7,70 euroni.

Üleeile majandusaasta tulemused avaldanud Tallinki põhiaktsia hind langes 0,45 protsenti, 69,31 kroonini ehk 4,43 euroni. Aktsia maksis sama palju kui täiendav aktsia, mille hind ei muutunud. Tallinki eriliigiliste aktsiate käibeks tuli kokku 7,2 mln krooni.

Kokku tehti börsil 491 tehingut ja 50 mln kroonine päevakäive.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:22
Otsi:

Ava täpsem otsing