Reinsalu otsib arendusprojekte Lõuna-Ameerikas ja Aasias

Silvia Kruusmaa 01. november 2006, 00:00

Marokos kuurortlinnakut arendav kinnisvaraärimees Margus Reinsalu ütles eile, et ta otsib koos oma äripartneritega teisigi arendusprojekte maailmas.

"Silmi pole kinni hoidnud. Oleme ringi vaadanud Lõuna-Ameerikas, Lähis-Idas ja ka Aasias," märkis Reinsalu. Järgmiste projektide investeeringute suurust ei osanud Reinsalu veel öelda: "Me oleme laisad, me ei viitsi väikseid asju teha."

Maroko korterite hinnad algavad 2,5 miljonist kroonist. Kalleim villa maksab 14 miljonit krooni. Reinsalu ütles, et luksuslinnakus on juba kolm Eesti peret krundi ostnud. Reinsalu ei teadnud, kellega täpselt tegu on. Ta tõi välja, et kõige suurem huvi kruntide vastu on inglaste ja iirlaste seas. Lisaks on kruntide vastu huvi tundnud hispaanlased, marokolased, skandinaavlased, ameeriklased, saudiaraablased.

Balti riikide ja Venemaa rikastele on plaanis müüa 40 elamut Marokos. Venemaal pole veel kampaaniaga alustatud.

Reinsalu ütles, et Maroko valiti arenduspaigaks seetõttu, et tegu on tõusva turuga ning see on lähedal Euroopale.

Marokos suurkuurorti arendav firma Property Logic, kus Reinsalu on üks omanikke, ise kinnisvara ei vahenda. Kogu Maroko korterite, ridaelamute ja villade müügitöö teevad agendilepingu alusel 40-50 kinnisvaraagentuuri.

Me ei ole kellelegi midagi eksklusiivset pakkunud, kõik müüvad kinnisvara samadel tingimustel," rääkis Reinsalu.

Eestis tegeleb kuurortlinnaku müügiga Helios RealEstate. "Teised kinnisvaraagentuurid pole praegu selle kuurordi vastu huvi tundnud," märkis Reinsalu.

Küsimusele, kas ka Eesti ehitusfirmad on Marokos ehitamise vastu huvi tundnud, vastas Reinsalu, et ehitatajateks on kohalikud firmad.

Oma edasiste plaanide kohta ütles Reinsalu, et ta vaatab maailmas ringi.

Reinsalu ajab ka Eestis äri, kuigi siinsed mastaabid on tunduvalt väiksemad. Tal on Tallinnas Katusepapi tänaval käsil bürookompleks, paar elumaja Haapsalus ja Maardus.

Äripäeva rikaste TOPis on Reinsalu 311,28 miljoni krooniga 68. kohal.

Oma investeeringute haldamiseks on Reinsalu loonud OÜ Olver, millele kuuluvad näiteks Kristiine Kasiino, mitu kinnisvarafirmat ja Eesti Fosforiit. Olveri puhaskasum jõudis läinud aastal üle 90 miljoni krooni, kuid see oli paljuski tingitud kinnisvara ümberhindlusest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:22

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing