Tele2 avab 3G võrgu hinnalangusega

Piret Reiljan 01. november 2006, 00:00

"Tele2 soovib selle sammuga muuta olukorda, kus mobiilse andmeside populaarsust on eelkõige pärssinud teenuse suhteliselt kõrge hind," ütles Tele2 juhatuse esimees Toomas Tiivel. Kui praegu maksab üks megabait andmemahtu Tele2 G2 andmesidevõrgus 25 krooni, siis 3G võrgus on megabaidi andmete maksumus aasta lõpuni 9,5 krooni.

Uueks aastaks Tiivel 3G teenuste hinda ennustada ei julge. "Kõik oleneb klientide arvust ja nende tagasisidest," märkis Tiivel ja lisas, et kui klientide arv ei kasva, ei saa ka hinnad praegusest oluliselt madalamaks jääda.

Praegu on Tele2 võrgus tuhatkond klienti, kellel on 3G toega telefon. See on vaid 0,2 protsenti kõigist klientidest.

Tele2 kliendid saavad 3G teenuseid esialgu kasutada vaid mõnes kohas Tallinna linnas, näiteks kesklinnas, Pirital, Nõmmel ja Laagris. "Võin lubada, et uuel aastal laieneb meie 3G võrk vähemalt teistesse Eesti suurematesse linnadesse," sõnas Tiivel.

Selleks, et kogu Tallinn 3G leviga katta, kulub mobiilioperaatoril 100-200 miljonit krooni. "Ühe tugijaama ehitus maksab umbes 1-2 miljonit ja Tallinna katmiseks vajame ilmselt kolmekohalist jaamade arvu," rääkis Tiivel ja selgitas, et 3G puhul on selle kõrgema sageduse tõttu tarvis rajada rohkem tugijaamu kui G2 leviala puhul.

Konkurentidest on EMT 3G teenuseid pakkunud juba aasta, Elisa Mobiilsideteenused AS alates tänavu juunist. "3G puhul on tegemist evolutsiooni, mitte revolutsiooniga," sõnas EMT pressiesindaja, kelle sõnul on vaatamata teenuse võrdlemisi väiksele populaarsusele tegemist loomuliku tehnoloogilise arenguga.

Elisa ei näe Tele2 hinnapoliitikas olulist mõju enda hindadele. "Ju siis Tele2 saab enesele lubada rohkem kui kahekordset andmeside hinna langust. Ma ei tea, kui palju neil selle teenuse kliente on," rääkis Elisa suhtekorraldusjuht.

Aastase kogemusega 3G andmesideteenuse pakkuja EMT toob ühe populaarsema teenusena välja ühisprojektid ETVga. Näiteks said 3G telefoni omanikud jälgida oma telefonist olümpiamänge ja Briti kuninganna auks korraldatud kontserti. "Uue teenusena saab mobiilist vaadata Tallinna liikluskaamerate pilti," märkis EMT pressiesindaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:22
Otsi:

Ava täpsem otsing