Demokraat John Kerry nimetas Iraagi sõdureid harimatuteks

01. november 2006, 20:35

Senaator John Kerry tõmbub valimistel
tagasi märkuse pärast kolledžiõpilaste ees, kus ta ütles, et kui noored ei õpi,
võivad nad lõpetada Iraagis.

President Bushi 2004.aasta presidendivalimiste rivaal Kerry ütles, et tema kommentaar õpilaste ees oli halb nali president Bushi aadressil, vahendas CNN. Kerry loobub algselt plaanitud avalikust esinemisest koos teise demokraadi ja senati kandidaadi Bob Caseyga Philadelphias, teatas demokraatide ametnik.

Nii demokraatide kui ka senati kampaania komitee tegid selgeks, et sellist apsakat nad takistuseks valimiskampaanias ei taha.
Kerry kommentaar andis vabariiklastele võimaluse asuda ründavale positsioonile riigi turvalisuse küsimustes.

Kerry esindaja ütles, et senaator jätab ära ka kaks kampaaniaga seotud esinemist põhjendusega "mitte anda võimalust vabariiklaste vihamasinale kasutada demokraatide kandidaate volinikena oma moonutatud sõjas, kus nad jälle tahavad ära kasutada vapraid Ameerika sõjaväelasi."

President George Bush mõistis hukka Kerryt tema väljaütlemiste pärast. "Isegi keset palavat valmiskampaaniat peaksid olema mõned põhimõtted, millega me kõik peaksime nõustuma. Üks olulisemaid põhimõtteid on see, et kõik meie sõdurid väärivad meiepoolset tänulikkust ja austust," rääkis Bush.
Bush lisas, et Ameerika sõdurid väärivat täieliku valitsuse toetust. "Senaatori vihje nagu mehed ja naised meie sõjaväes ei ole piisavalt haritud on solvav ja häbiväärne," ütles Bush.

"Valge Maja katse moonutada mu avaldust on hämmastav tõend sellest, et nende Ameerika turvalisemaks muutmise plaan on ebaõnnestunud," ütles senaator Kerry.
Kerry abi ütles, et senaatori poolt ettevalmistatud kõnest, mis pidi Bushi kritiseerima, rebiti meedias lõike välja.
Kerry kavatses ütelda järgmist: "Ma ei saa ülehinnata hariduse tähtsust. Kas sa tead, kus sa lõpetad, kui sa ei õpi või kui sa ei ole tark või kui sa oled vaimselt laisk? Sa lõpetad sel juhul Iraagi sõjas."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. November 2006, 20:35
Otsi:

Ava täpsem otsing