Villy Paimets • 1. november 2006 kell 22:00

Sarri ostis KIA esindused

Terve oktoobrikuu võis Eesti väärtpaberikeskuse lehel näha tehingud KIA Auto ja Ülemiste Autokeskuse aktsiatega, kuid aktsiate endised omanikud neid tehinguid kommenteerima ei soostunud.

"Tehing on alles pooleli, praegu on vara veel rääkida," ütles eelmisel nädalal üks omanikest Jaak Heinola, kelle sõnul on ostjaks Eesti kapitalil põhinev ettevõte, kelle tegevusalad ulatuvad seinast seina.

Teine omanik Kalle Leet keeldus kommentaaridest. "Polegi midagi kommenteerida ju," kostis ta vaid.

"Esindus jääb senisel kujul toimima," ütles kolmanda omaniku Aarne Õlleki abikaasa Hailii Õllek, kelle kinnitusel ei muutu autoomanike jaoks midagi.

Kuigi levis ka jutt, et Kia Auto uus omanik on BMW ja Mini esindaja United Motors või vähemalt viimase rootsimaine omanik, ei osutunud need jutud tõeks.

United Motorsi omanik müüs vanasti Rootsis ka Kiasid ning United Motorsi Pärnu ja Kohtla-Järve esindused müüvad ja hooldavad praegugi Kiasid, kuid sellega seosed ka piirduvad.

Eelmisel reedel sai konkurentsiamet aga hoopis koondumisteate, mille kohaselt omandab valitseva mõju Kia Auto üle ASi Eesti Talleks tütarettevõte, alles oktoobri algul riiulilt soetatud OptiGroup Invest OÜ.

ASi Eesti Talleksi suuromanikud Andres Sarri ja Peeter Värnik ei olnud eile kättesaadavad. Samuti polnud kättesaadavad Jaak Heinola ja Aarne Õllek.

Mitme firma kaudu esindab Eesti Talleks Eestis nii Volkswageni, Škoda kui ka Renault' kaubamärki.

Kia Auto AS teenis mullu 372,8 miljonilise käibe juures 3,3 miljonit krooni kasumit, Ülemiste Autokeskus loodi aga alles sel suvel.

Hetkel kuum