Sakreti uus tehas koos sisseseadega maksis 86 miljonit

02. november 2006, 09:42

Järvamaale Mäo risti rajatava 86
miljonilise OÜ Sakreti ehituslike kuivsegude tehasse paigaldati suurim, üle 200
kuupmeetrise mahuga ja 33 tonni kaaluv liivamahuti, teatas ettevõte.

Sakreti ehituslike kuivsegude tehase ehitusel paigaldati suurim, üle 200 kuupmeetrise mahuga ja 33 tonni kaaluv liivamahuti. Kui mahuti otsa paigaldatakse ka lisaseadmed, siis saab Sakreti tehas kätte oma lõppkõrguse, mis on üle kolmekümne viie meetri. "Suurima mahuti valmistas ja paigaldas Eesti ettevõte AS Kohimo.

Lisaks suurele mahutile pagaldatakse tehase ehitusel veel 15 väiksemat mahutit kuivsegude valmistamiseks vajalike komponentide hoidmiseks. Need mahutid on valmistatud Lätis, kust on pärit ka kõik tehasekompleksi metallkonstruktsioonid. Tehase sisseseade komplekteerib Saksa firma Röhrs GMBH Co," ütles OÜ Sakret tegevjuht Madis Sagar.

Sagari sõnul on paigaldamisel ka tehase "süda" - võimas mikser kuivsegude valmistamiseks. Hetkel on tehase montaažiga hõivatud kaheksa spetsialisti Lätist. Montaaži käiku juhib tehase üks projekteerijaid Wolfgang Pütsch firmast Röhrs.

Baltimaade ja Skandinaavia moodsaima tehase tootmisvõimsus saab olema 150 000 tonni ehituslikke kuivsegusid aastas, esialgu plaanitakse tehasesse 23 töötajat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2006, 09:42
Otsi:

Ava täpsem otsing