ÄP fototoimetus • 2. november 2006 kell 22:00

Savisaar: riigikogulaste kuluhüvitised on häbiväärsed

Kuidas suhtute praegusesse Riigikogu liikmete kulude hüvitamise süsteemi?

Naeruväärne. Mul on häbi selle süsteemi pärast ja mulle on arusaamatu, kuidas 101 inimest Toompeal seda ei mõista. Mida kiiremini rahandusministeerium suudab korda seada ja läbipaistvaks muuta riigiametnike palgasüsteemi, seda parem Eestile.

Kas see on puhas juhus, et kümme Tallinna kooli kolmekümne järgmise aasta hooldus- ja haldustööd läksid Keskerakonna suursponsoritele Oliver Kruudale ja Urmas Sõõrumaale?

Kindlasti ei olnud see juhus. Mõlemad on tublid ärimehed, küllap tegid nad parima pakkumise.

Kas Keskerakond oli mingil moel seotud K-kohukese kampaaniaga?

Igal juhul oleme seotud. Nii nagu kõigega, mis Eestis on roheline või algab k-tähega. Varsti tulevad jõulud, ei julgegi enam rääkida kuusepuust, sest ka see algab k-tähega ja on roheline.

Millised tulumaksu määrad võiksid hakata kehtima Teie toetatava astmelise tulumaksu puhul?

Jääme madalamate määrade juurde, kui need olid Eestis enne Teist maailmasõda. Meie seisukoht on, et väikese ja keskmise tulu saajad peaksid tulumaksu tasuma vähem, kui nad teevad seda praegu. Madalaim maksumäär võiks olla 12-14%. Suure tulu saajatega oleks muidugi vastupidi, nemad peaksid maksma rohkem. Nii oleks ka õiglane.

Kuidas teenisite oma esimese miljoni?

Selle on minu oponendid kroon krooni haaval kokku lugenud. Ikka "Peaministri" raamatu kirjutamise ja müügiga. Ma loodan, et kunagi teeb see raamat mind ka kuulsaks.

Kas Te leiate, et Keskerakond jääb pärast tuleva aasta valimisi võimule? Kui, siis koalitsioonis kellega?

Aeg on näidanud, et pole võimalik stabiilne valitsus ilma Keskerakonnata. Kes seda on püüdnud, kõrbesid varem või hiljem.

Autor: ÄP

Hetkel kuum