Valitsus täiendab laovaru tasudega seoses seadusi

Kadi Heinsalu 03. november 2006, 10:46


Valitsuskabinet arutas eile üleliigse laovaru tasu seaduse muutmist.

Tulenevalt Riigikohtu 5. oktoobri otsusest leidis valitsuskabinet, et seadusemuudatustes tuleb arvesse võtta täiendavaid asjaolusid, mis põhjustasid üleliigseid laovarusid.

Sellest seisukohast tulenevalt tehti ettepanek viia üleliigse laovaru tasu seadusesse (ÜLTS) mitmed parandused. Täiendavaid asjaolusid üleliigse laovaru tekkimise kohta võivad esitada need ettevõtjad, kellega riigil oli 5. oktoobril (Riigikohtu otsuse päev) kohtuprotsessid pooleli ja kelle suhtes seega puudus jõustunud kohtulahend.

Nende esitatud täiendavad asjaolud võivad sisaldada andmeid põllumajandustoote tootmis-, töötlemis- või müügimahu kasvu kohta nii enne kui pärast liitumist Euroopa Liiduga. Kusjuures arvesse võetakse üksnes Eesti turul toimunud müügimahu kasvu.

Ettepanek on, et seadus jõustuks tagasiulatuvalt 15. mai 2004. See tähendab, et eelpoolnimetatud ettevõtjatel ei tule esitada uut deklaratsiooni, vaid täiendavad andmed juba esitatud dokumendile.
Nimetatud seadusmuudatused saadetakse kooskõlastamiseks asjaomastele ministeeriumidele (majandus- ja kommunikatsiooni-, justiits-, välis-, rahandusministeeriumile) ning seejärel asub neid menetlema Riigikogu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2006, 10:45
Otsi:

Ava täpsem otsing