3. november 2006 kell 15:47

Kremli hall kardinal käis Washingtonis maad kuulamas

Kunagine Vene presidendi administratsiooni juht Aleksandr Vološin võis sel nädalal Washingtonis tutvustada USA võimukandjatele Vladimir Putini mantlipärijat, vahendas postimees.ee Vene majanduslehte Kommersant.

USA poliitilistes ringkondades liikus kunagi Kremli halliks kardinaliks nimetatud mõjuvõimsa mehe külaskäigu põhjuste üle mitu kuulujuttu.

Osa spetsialistide arvates saadeti Vološin Washingtoni arutama Putini võimaliku mantlipärija kandidaatide üle. Teiste hinnangul saabus ta aga tegema otsest lobitööd ühe presidendikandidaadi - esimese asepeaministri Dmitri Medvedjevi heaks.

Praegu Venemaa Ühendatud Energiasüsteemi (RAO EES) direktorite nõukogu esimehe ametis olev Vološin ise lükkas kõik spekulatsioonid tagasi. Ta väitis Kommersandile, et külastas Ühendriike Carnegie keskuse kutsel, millega Kremlil polevat mingit pistmist.

Kommersandi andmetel Putini mantlipärija teemast mööda siiski ei pääsetud. Umbes kolm tundi kestnud kinnisel lõunasöögil Carnegie keskuses küsiti Vološini arvamust ka selles küsimuses.

Vološin olevat küsimusele vastates märkinud, et Putin üritab leida oma järglaseks erinevaid Kremli poliitilisi jõudusid ühendavat isikut – kedagi Medvedevi ja kaitseminister Sergei Ivanovi vahepealset.

«Ent kuna sellist inimest pole võtta, siis on tõenäoline, et ta tõstab ühe neist presidendi ametisse ja teise peaministri kohustusi täitma,» nentis Vološin samas.

Hetkel kuum